• Deti milujú toho, kto miluje ich. A kto nemiluje, veľmi málo dosiahne vo výchove.

J. W. Goethe

Výchovný program "Šťastné detstvo"

1.  Žiak je do ŠKD prijatý na základe zápisného lístka vyplneného zákonným zástupcom a po uhradení poplatku. V školskom roku 2023/2024 je stanovený od 1.1.2020  na sumu 15 eur mesačne. Poplatok je potrebné uhradiť vždy mesiac vopred na cez portál EduPage - platby ŠKD. Platby za ŠKD je potrebné uhradiť najneskôr do 5. dňa v nasledujúcom mesiaci.

2.  Začiatok činnosti v ŠKD:  Ranná činnosť : 06:30 - 08:00 hod.

Popoludňajšia činnosť : 11:30 - 16 :30 hod.

3.  Ak má žiak opustiť ŠKD v iný čas ako je uvedený na zápisnom lístku, musia to rodičia oznámiť vychovávateľke písomne, alebo poslať pre žiaka dospelú osobu s dokladom o poverení rodičov.  Rodič nesmie vstupovať do budovy. Dieťa si preberie rodič  pri hlavnom vchode (pri sklenárstve) alebo dieťa odchádza samé na základe písomného súhlasu rodiča. Rodič ohlási vychovávateľku telefonicky.

4.  Na žiaka ŠKD sa v plnom rozsahu vzťahuje Školský poriadok.

5.  Pri  nedodržaní Školského poriadku môže byť žiak z ŠKD vylúčený.

Všetky vychovávateľky v našej ŠKD majú pedagogickú a odbornú spôsobilosť. V spolupráci s triednymi učiteľmi pripravujeme nástenky s pripravovanými aktivitami.

Vychovávateľky vo všetkých oddeleniach deťom pripravujú rôznorodé aktivity, ktoré im umožňujú zmysluplne tráviť čas po vyučovaní. Veľký dôraz sa kladie na pobyt vonku, rôzne pohybové aktivity, predčitateľskú a čitateľskú gramotnosť a výchovnú činnosť.

Naša škola spolupracuje so Strednou odbornou školou pedagogickou v  Leviciach, ktorej študenti  pravidelne vykonávajú odbornú  pedagogickú prax v našich oddeleniach ŠKD.

CHARAKTERISTIKA ŠKD ROZPRÁVKOVO

- súdržnosť a stabilita kolektívu vychovávateliek

- plná kvalifikovanosť vychovávateliek

- ochota prijímať nové myšlienky a postupy zo strany učiteľov a vedenia školy