• Projekt ENTER

(nadačný projekt)

V októbri 2020 naša škola reagovala na výzvu ENTER vypracovaním projektu zameraného na podporu programovania žiakov základných škôl.

Náš projekt sme nazvali PROGRAMOVANIE NÁS BAVÍ. Nadviazali sme na skúsenosti z predchádzajúcich dvoch školských rokov, počas ktorých sme využívali malé programovateľné zariadenie BBC Micro:bit na hodinách informatiky i v rámci krúžkovej činnosti.

Vzhľadom k tomu, že reakcie žiakov boli veľmi priaznivé, rozhodli sme sa rozšíriť vybavenie školy o ďalšiu základnú sadu BBC Micro:bitov, o doplnkové sady i zábavné mini roboty. Pomocou projektu Enter podporovaného Slovak Telekomom sa nám tento zámer vydaril.

Netrpezlivo čakáme na to, kedy sa aj žiaci druhého stupňa vrátia do školských lavíc, aby sme mohli realizovať nové nápady.

Mgr. Iveta Kaszásová