Navigácia

Aktuality

 

 

3HP HK Levice

Tretiaci HK Levice: Druhé miesto na domácom ľade

 

LEV CUP 2017, Levice / 21.1.2017

Účastníci: HK Levice, HC Slovan Bratislava, HO HAMIKOVO Hamuliakovo, HK Lokomotíva Nové Zámky

 

V sobotu 21.1.2017 sa naša kategória hokejovej prípravky tretích ročníkov U9 zúčastnila v poradí už štvrtého zväzového turnaja, ktorý sa konal na domácom ľade pod Levickým hradom – LEVICE CUP 2017. Do Levíc pricestovali také silné tímy ako HC Slovan Bratislava, HK Lokomotíva Nové Zámky či tretiaci z hokejového oddielu Hamuliakovo. Čakali nás tri ťažké zápasy z ktorých sme jeden prehrali a dva vyhrali, čím sme sa v konečnom poradí umiestnili na skvelom druhom mieste.

Tretiaci z HK Levice odohrali turnaj s radosťou, predviedli veľmi pekný kolektívny výkon keď sa gólovo presadili všetky útočné formácie. Obsadili celkovo druhé miesto a z turnaja si odnášajú spolu so svojimi rodičmi veľa krásnych športových zážitkov.

Celkové poradie:

1. HC Slovan Bratislava

2. HK Levice

3. HO HAMIKOVO Hamuliakovo

4. HK Lokomotíva Nové Zámky

 

Výsledky turnajových zápasov HK Levice:

1.zápas: HK Levice 9:6 HO HAMIKOVO (3b)

2.zápas: HK Levice 8:12 HC Slovan Bratislava (0b)

3.zápas: HK Levice 17:2 HK Lokomotíva Nové Zámky (3b)

 HK Levice reprezentovali:

 Brankári: Christopher Lajčín, Jakub Vlačuha

Hráči: Galley, Feníková, Kaszás, Gajdács, Jakubík, Gagač, Ozimák – S. Vlačucha, Lojt, Vaňatka, Doboš, Torda, T. Lajčín, Hafič, Bezáková, Klein

Tréneri: Mgr. Marián Fliega, Ivan Schwarz

 Chcem pochváliť všetkých chlapcov a dievčatá, ktorí sa zúčastnili turnaja. Odohrali ho s radosťou a ukázali, že sa vedia baviť hokejom, a keď je to potrebné aj zabojovať. Nepodcenili žiadneho zo súperov, hrali kombinačný hokej a v každom zápase sa snažili až do konca. Súperi boli na úrovni tých najlepších na Slovensku, svoju kvalitu majú a nič nám zadarmo nedarovali. Naši chlapci však ukázali čo v nich je a svoj potenciál sa snažili využiť na maximum. Zistili, že keď sa niečo robí s radosťou a nasadením, úspech nemusí byť ďaleko. Chcem im za predvedené výkony poďakovať, lebo som si turnaj užíval s nimi,“ zhodnotil účinkovanie svojich zverencov Mgr. Marián Fliega a ďalej dodal: „Touto cestou by som sa chcel poďakovať aj všetkým rodičom za pozitívny prístup k turnaju a podporu svojich detí športe zvanom hokej. Rád by som vyzdvihol aj veľmi vysokú športovú ako aj spoločenskú úroveň turnaja, čím turnaj splnil svoj účel.“

Zdroj: Marián Moravčík, Foto: Samuel Pacala

 

Žiaci HK Levice

Siedmaci s pohodlnou výhrou v Partizánskom, ôsmaci a piataci mali deň blbec, šiestaci doma zabodovali naplno

 

Naša najvyššia hokejová liga mladších a starších žiakov priniesla vo svojom 7.kole nadstavbovej časti zaujímavé zápolenia proti Partizánskemu. Siedmaci v Partizánskom s pohodlnou výhrou, ôsmaci nepochopiteľne v tretej tretine stratili trojgólové vedenie, piataci po slabom výkone podľahli doma 1:4 a šiestaci napokon po vyrovnaných dvoch tretinách pokorili doma Partizánske.

 

I.liga mladších žiakov (5.ročník) – 7.kolo (Nadstavbová časť)

HK Levice – HK Iskra Partizánske 1:4 (1:2, 0:1, 0:1)

Piataci síce v poslednom kole  zvíťazili, ale herne a korčuliarskou predispozíciou nemohli konkurovať Partizánskemu tímu. Aj napriek tomu, že naši hráči hrali v komplet troch formáciách oproti Iskre, ktorá nastúpila s dvoma formáciami, boli odhodlaní odohrať čo najlepší zápas. Chalani hrali od začiatku odovzdane, síce sa púšťali sa do brejkov, ale brankár Iskry bol proti. Jediným strelcom gólu Levíc bol Nikolas SLEZIAK, ktorý znižoval na 1:2 ešte v prvej tretine. Piataci sa smerom dopredu trápili a keď už aj zaútočili, nedokázali presne vystreliť. Aj napriek nepochopiteľnej odovzdanosti si zaslúžia pochvalu za bojovnosť, ktorou sa prezentovali.

 

Góly za HK Levice: 8. Sleziak (Jelínek, Kondač)

 

HK Levice: Virág M., Gagač  – Víglaský, Vinohradský, Doboš, Minár, Drapák, Vlčko, Sleziak, Kondač, Homoľa, Régi, Karaffa, Jelínek, Virág J., Tariška, Moravčík

 

 

I.liga mladších žiakov (6.ročník) – 7.kolo (Nadstavbová časť)

HK Levice – HK Iskra Partizánske 5:2 (1:1, 1:1, 3:0)

Na zimnom štadióne v Leviciach sa hral od úvodu kvalitný hokej. Hosťom z Partizánskeho sa nevyplatil laxný úvod do zápasu a v siedmej minúte domáci šiestaci otvárali skóre gólom Ivana ŠPENDELA. Partizánčania samozrejme zvýšili obrátky, hra sa vyrovnala a náš brankár Adámik začínal mať veľa práce. Prvá aj druhá tretina bola vyrovnaná a oba celky striedavo útočili a bránili z čoho pramenil aj výsledok 2:2.

Domáci sa nechceli zmieriť s remízovým stavom a snažili sa získať prevahu. Čiastočne sa im to aj darilo, keď v 41.minúte na 3:2 poslal do vedenia Levický tím znova Ivan ŠPENDEL. Po tomto góle domáci čakali na vhodnú príležitosť získať dva body za víťazstvo. V samom závere zápasu bola snaha domáceho družstva korunovaná v 58.minúte, keď po vzornej spolupráci po ose Klepáč-Duchoň poslal posledne menovaný žltozelených do vedenia na 4:2 a v 60.minúte vsietil víťazný gól domácich Adam KLEPÁČ.

 

Góly za HK Levice: 7. Špendel (Ordogh), 33. Duchoň (Šeliga, Ordogh), 41. Špendel, 58. Duchoň (Klepáč), 60. Klepáč (Ordogh)

 

HK Levice: Adámik – Schwarz, Krištof, Šabo, Špendel, Bíňovský, Zajko, Ordogh, Duchoň, Kasala, Šeliga, Šútor, Grósová, Klepáč

 

 

 

I.liga starších žiakov (7.ročník) – 7.kolo (Nadstavbová časť)

HK Iskra Partizánske – HK Levice 0:9 (0:4, 0:3, 0:2)

Siedmaci nastupovali do tohto zápasu s rešpektom, veď zápasy s Iskrou majú náboj rivality. V poslednom meraní síl sa oba celky rozišli s remízou 4:4 a kedže hornonitrančania  sú húževnatým tímom, bol tento duel o dobre zvolenej taktike.

Hokejisti Levíc vstúpili do stretnutia bleskovo. Po 70.sekundách hry sa presadil Jozef SLÁDEČEK, ktorý dostal peknú prihrávku od Samuela DRAPÁKA. A presne tento hráč ani netušil, že v tomto zápase získa až 7 kanadských bodov za štyri góly a tri asistencie. V 8.minúte Samuel DRAPÁK zvyšoval stav stretnutia na 2:0 a týmto svojim gólom zavelil do útoku. Od tohto momentu si žltozelený užívali zápas a prevyšovali domáci tým vo všetkých oblastiach. Chalani odohrali krásny zápas, prezentovali sa ako jednoliaty tím a celý zápas odohrali s radosťou. Treba pochváliť aj brankára Tomáša MEJSNARA, ktorý podržal svoj tím a v tejto sezóne vychytal prvú nulu. Partizánske podľahlo Leviciam 0:9, malo však aj v hre pekné momenty, ktorým ale chýbala presnejšia koncovka.

 

Góly za HK Levice: 1. Sládeček (Drapák), 8. Drapák (Sládeček, Horváth An.), 11. Horváth Ad. (Gellen), 12. Drapák, 24. Horváth Ad. (Drapák), 36. Drapák (Horváth An.), 37. Horváth Ad. (Drapák, Király), 43. Drapák (Sládeček), 49. Gellen (Horváth Ad.)

 

HK Levice: Mejsnar – Doboš, Drapák, Gellen, Horváth Adam, Horváth Andrej, Juhás, Király, Kravec, Moravčík, Pacala, Sládeček

 

I.liga starších žiakov (8.ročník) – 7.kolo (Nadstavbová časť)

HK Iskra Partizánske – HK Levice 6:5 (1:2, 0:2, 5:1)

Prekvapivý úvod zápasu zažil domáci tím, keď v 49.sekunde hosťujúci tím Levíc už vyhrával 1:0 gólom Petra FARKAŠA. Domáca Iskra kontrovala až v 15.minúte. Opäť do vedenia sa dostali Levice v závere prvej tretiny, keď v 20.minúte ten istý hráč Peter FARKAŠ opäť dostal svoj tím do jednogólového vedenia.

V druhej časti hry sa hralo za miernej prevahy Levického tímu, ale ten ďalšieho gólu dočkal až v 26.minúte, keď si do vyloženej šanci nakorčuľoval  Niko ŠEBEŠTÍN a zvýšil po prihrávke Marcela NOVÁKA na 3:1. O tri minúty sa menilo skóre opäť, keď sa presadil Patrik KASALA.

Tretia tretina bola pre žltozelených ako zo zlého sna. Súper zvýšil obrátky, napádal a vyrovnal hru aj skóre. Iskierku nádeje pre Levický tím vykresal v 52.minúte Braňo MIŠURA, ktorý nás poslal opäť do vedenia na 5:4, ale domáca Iskra bola proti a dvoma gólmy v našej bránke si poistila výhru v tomto zápase.

 

Góly za HK Levice: 1. Farkaš (Mišura), 20. Farkaš (Šebeštín), 26. Šebeštín (Novák), 29. Kasala (Kandra), 52. Mišura (Farkaš)

 

HK Levice: Petráš – Bartek, Farkaš, Hofer, Kandra, Kasala, Lobbová, Mišura, Novák, Paľovčík, Šebeštín, Vrbka

 

Zdroj a foto: Marián Moravčík

 

 

 

Žiaci HK Levice

Proti Topoľčanom víťazne len piataci

 

Predohrávka 9.kola prvej ligy mladších a starších žiakov priniesla dramatické chvíle v Leviciach ale aj v Topoľčanoch. Na domácom ľade piataci otočili nepriaznivý stav, šiestaci v tretej tretine stratili vedenie, ôsmaci a siedmaci po vyrovnaných začiatkoch napokon s prehrou.

 

I.liga mladších žiakov (5.ročník) – 9.kolo (Nadstavbová časť)

HK Levice – HC Topoľčany 5:4 (1:1, 1:2, 3:1)

Oba celky sa už v tejto sezóne stretli a to v základnej časti, kde Levičania vyhrali na ľade Topoľčian tesným výsledkom 2:1. Aj v druhom meraní síl tomu nebolo inak. V Leviciach videli diváci svižný hokej, ku ktorému prispeli obe mužstvá. Úvod zápasu vyšiel lepšie hosťom, ktorý zaskočili našich piatakov a v siedmej minúte skórovali gólom Šimona MORINGA. Levice odpovedali o pár minút gólom Filipa FLČKA, keď začali byť aktívnejší pred hosťujúcim brankárom.

Druhá tretina bola ako zo zlého sna, keď v priebehu dvoch minút inkasoval domáci tím dva krát, čím sa hostia v polovici zápasu vzdialili o dva góly. 35.minúta naštartovala domáci tím a ten začal postupne doťahovať dvojgólové manko. Najprv po úniku Lukasa HLINČÍKA skóroval ešte v druhej tretine Dominik DRAPÁK a na začiatku tretej tretiny vyrovnával na 3:3 vo vlastnom oslabení Filip VLČKO. Po góle na 3:3 sa domáci tím žltozelených nakopol, zvýšil tempo a hostia už nestíhali a dvoma ďalšími gólmi otočil stav zápasu vo svoj prospech z 1:3 na 5:3. Hostia napokon v 59.minúte ešte zdramatizovali koniec zápasu, keď presne trafil hosťujúci hráč Michal FERANEC a znižoval na 4:5 z pohľadu Topoľčian. Hostia sa pokúsili ešte o hru v početnej výhode bez brankára, ale Levický piataci boli proti a víťazstvo nad Topoľčanmi si udržali znova s najtesnejším výsledkom.

 

Góly za HK Levice: 9. Vlčko (Jelínek), 35. Drapák (Hlinčík), 45. Vlčko, 50. Drapák (Hlinčík), 59. Vlčko (Jelínek)

 

HK Levice: Virág M., Gagač  – Víglaský, Doboš, Minár, Drapák, Vlčko, Sleziak, Kondač, Homoľa, Régi, Karaffa, Hlinčík, Jelínek, Virág J., Tariška, Moravčík

 

 

 

 

 

I.liga mladších žiakov (6.ročník) – 9.kolo (Nadstavbová časť)

HK Levice – HC Topoľčany 5:8 (2:1, 2:2, 1:5)

Šiestaci vstúpili do zápasu naozaj výborne, keď im stačilo šesť minút na otvorenie skóre. V 13.minúte to už bolo 2:0 keď presne trafil Ivan ŠPENDEL.

V druhej tretine to bol hokej ako na hojdačke a aj skóre sa tak menilo. Najprv dvoma gólmi sa do vedenia dostalo mužstvo Topolčian a v druhej časti tretiny kontrovali domáci hráči Adrián DUCHOŇRené ŠÚTOR, ktorý znova poslal Levice do vedenia na 4:3.

Tretia tretina patrila hosťom, predčili naše mužstvo korčuliarsky a dokázali nám vsietiť až päť gólov. V 57.minúte domáci ešte znížili nelichotivý stav na konečných 8:5 pre Topoľčany.

 

Góly za HK Levice: 6. Šútor (Krištof), 13. Špendel, 33. Duchoň (Kasala), 37. Šútor (Kasala), 57. Kasala (Sútor)

 

HK Levice: Adámik – Schwarz, Krištof, Šabo, Špendel, Bíňovský, Zajko, Ordogh, Duchoň, Kasala, Šeliga, Šútor, Grósová, Klepáč

 

 

 

I.liga starších žiakov (7.ročník) – 9.kolo (Nadstavbová časť)

HC Topoľčany – HK Levice 7:3 (2:0, 4:2, 1:1)

 

Góly za HK Levice: 22. Farkaš P. (Farkaš J., Drapák), 27. Farkaš P. (Gellen, Moravčík), 45. Horváth Adam

 

HK Levice: Grobař – Doboš, Drapák, Farkaš J. Farkaš P., Gellen, Horváth Adam, Horváth Andrej, Juhás, Király, Kravec, Moravčík, Pacala

 

I.liga starších žiakov (8.ročník) – 9.kolo (Nadstavbová časť)

HC Topoľčany – HK Levice 6:3 (3:1, 2:1, 1:1)

 

Góly za HK Levice: 5. Mišura (Paľovčík, Hofer), 31. Šebeštín, 51. Šebeštín (Paľovčík)

 

HK Levice: Petráš – Bartek, Hofer, Kandra, Kasala, Lobbová, Mišura, Novák, Paľovčík, Šebeštín, Sládeček, Vrbka

 

Zdroj a foto: Marián Moravčík

 

 

 

Žiaci HK Levice

Veľké zvraty piatakov, šiestaci proti Havranom úspešný, ôsmaci s vysokou prehrou

 

Trojkráľové kolo 1.hokejovej ligy mladších a starších žiakov prinieslo zvrat v radách piatakov, výhru šiestakom a ôsmaci nedokázali nadviazať na výkony z pred Vianoc.

 

I.liga mladších žiakov (5.ročník) – 5.kolo (Nadstavbová časť)

HK Levice – HK Havrani Piešťany 12:7 (0:3, 5:2, 7:2)

Levické družstvo hralo od úvodných minút kŕčovito a urobilo rad individuálnych chýb z čoho pramenili v prvej tretine tri góly v našej bránke. Hostia hrali od úvodu lepšie, navyše im domáci Levičania ponúkli štyri presilové hry, z toho dve Havrani využili.

Druhá a tretia tretina patrila jednoznačne domácemu celku, ktorý po prvej prestávke vykorčuľoval na ľad ako vymení tím. Piataci v druhej tretine dokázali stav stretnutia vyrovnať  na 5:5 a v ďalších minútach zvrátili priebeh zápasu na svoju stranu. V tretej tretine nasúkali súperovi až 7 gólov čím jednoznačne herne predčili hostí a zaslúžene vyhrali.

 

Góly za HK Levice: 25. Sleziak (Jelínek), 26. Régi (Homoľa, Karaffa), 30. Régi (Drapák), 37. Jelínek (Vlčko), 39. Vlčko, 46. Vlčko (Régi, Kondač), 53. Sleziak (Kondač), 53. Sleziak (Vlčko), 54. Minár, 55. Drapák (Vlčko), 57. Minár (Régi), 60. Régi (Minár)

 

HK Levice: Virág M., Gagač  – Víglaský, Minár, Drapák, Vlčko, Sleziak, Kondač, Homoľa, Régi, Karaffa, Jelínek, Virág J., Moravčík

 

I.liga mladších žiakov (6.ročník) – 5.kolo (Nadstavbová časť)

HK Levice – HK Havrani Piešťany 5:2 (3:0, 1:2, 1:0)

Aj po druhý krát dokázali šiestaci bodovať proti húževnatým Havranom. V prvom meraní síl Levičania vyhrali v pomere 5:4 a aj v druhom vzájomnom zápase týchto celkov dokázali mladí Levičania zvíťaziť piatimi gólmi v súperovej bráne. Aj keď to bol vlažný hokej, naši chalani už v prvej minúte úvodnej tretiny si vypracovali sľubnú šancu do ktorej sa dostal Ivan ŠPENDEL a po krásnej akcii skóroval Adam KLEPÁČ. Na ďalší gól zápasu sa čakalo až do dvanástej minúty, kedy znovu Ivan ŠPENDEL založil útočnú akciu a na gól na 2:0 prihrával Renému ŠÚTOROVI. Levičania mali v tejto fáze hry herne návrh a v 14.minúte už na 3:0 stanovil Martin KASALA.

V úvode druhej tretiny hostia predsa len trochu zlepšili pohyb a najmä ich prvá formácia narobila šiestakom starosti, keď v 20. a v 22.minúte znížila stav na 2:3 z pohľadu Piešťan. Od týchto minút sa očakával nápor hostí, ale v 28.minúte ich hlad po vyrovnaní schladil Andrej ORDOGH a poslal svoj tím do dvojgólového vedenia.

Tretia tretina priniesla nápor hostí, ale tí neprekonali vynikajúco chytajúceho domáceho brankára  Jula ADÁMIKA a v závere domáci tím nepripustil drámu ale poistil si svoje prvé tohtoročné víťazstvo gólom Adama KLEPÁČA na konečných 5:2.

 

Góly za HK Levice: 1. Klepáč (Špendel), 12. Šútor (Špendel), 14. Kasala (Duchoň), 28. Ordogh (Špendel, Zajko), 45. Klepáč (Duchoň)

 

HK Levice: Adámik – Schwarz, Krištof, Doboš, Špendel, Bíňovský, Zajko, Ordogh, Duchoň, Kasala, Šeliga, Šútor, Grósová, Klepá

I.liga starších žiakov (8.ročník) – 5.kolo (Nadstavbová časť)

HK Havrani Piešťany – HK Levice 13:1 (3:0, 7:1, 3:0)

Starší žiaci síce v posledných dvoch kolách víťazili, ale herne a svojou nižšou fyzickou predispozíciou nemohli konkurovať Piešťanskému tímu. Aj napriek tomu, že naši hráči hrali v komplet troch formáciách doplnení  aj siedmakmi a súper  mal k dispozícii len dva útoky pricestovali do Piešťan odohrať čo najlepší zápas. Chalani hrali húževnato, púšťali sa do brejkov, ale brankár havranov bol proti. Tvrdosť domácich hokejistov okúsil nejeden hráč Levíc, ale na to sa v tejto hre nedá vyhovárať. Jediným strelcom gólu Levíc bol Samuel DRAPÁK, ktorý znižoval na 1:4. Hráči Levíc aj napriek vysokej prehre si zaslúžia pochvalu za bojovnosť, ktorou sa prezentovali.

 

Góly za HK Levice: 27. Drapák (Horváth)

 

HK Levice: Mejsnar – Blaško, Drapák, Ešek, Farkaš, Gellen, Hofer, Horváth, Kandra, Kasala, Mišura, Moravčík, Novák, Pacala, Šebeštín, Sládeček, Vrbka

 

Zdroj a foto: Marián Moravčík

 

 

 

Mládež HK Levice

Úspešné účinkovanie hráčov HK Levice na hokejových turnajoch počas prázdnin

 

Počas vianočnej a novoročnej prestávky sa hralo nespočetné množstvo hokejových turnajov po celom Slovensku. Dvoch turnajov sa zúčastnili aj hráči z kategórie žiakov HK Levice či už ako jednotlivci alebo ako tím HK Levice.

 

Trio hráčov HK Levice z kategórie žiakov pomohlo k zlatu

Od 27.12. do 29.12.206 sa konal v Ružomberku medzinárodne obsadený CHRISTMAS CUP 2016 za účasti desiatich družstiev. V družstve Pro Teamu Slovakia figurovalo aj trio hráčov HK Levice z kategórie žiakov. Hráčov Samuela Drapáka, Adama Horvátha a brankára Júliusa Adámika si vybral tréner Pro teamu Slovakia na základe ich výkonnosti a hokejových zručností počas sezóny. Treba sa pochváliť, že chalani na tomto turnaji boli platnou súčasťou tímu, ktorý získal zlaté medaile a ako bonus si z turnaja odnáša brankár HK Levice Július Adámik aj cenu za najlepšieho brankára turnaja. Je len dobré, že v Leviciach vyrastá silná generácia mladých hokejových talentov vo svojich kategóriách podporovaných mládežníckymi trénermi HK Levice.

Žiakov preveril vianočný turnaj v Detve, druhé miesto je zaslúžené

Dvojdňový vianočný turnaj odohrala kategória mladších žiakov U12 (6.ročník) v Detve, kde sa v dňoch od 27.12.2016 do 28.12.2016 konal CHRISTMAS CUP 2016. Kvalitu turnaja garantovali zúčastnené družstvá z Brezna, Zvolena, Michaloviec, Levíc, Detvy a zahraničný účastník z Bieloruska Šachťor Soligorsk. Stretnutia mali vysokú kvalitu, hralo sa systémom každý s každým. Bieloruské mužstvo suverénne turnaj vyhralo pred našim výberom HK Levice a HKM Michalovcami. Chalani predviedli neskutočne krásny kombinačný hokej a bojovali v každom zápase. Hráči z HK Levice z piatich zápasov vyhrali štyri a strieborné ocenenie, prekrásny pohár a získané hokejové skúsenosti sú pre chlapcov zaslúženou odmenou za obetavosť a zodpovedný prístup k tréningom i zápasom počas dlhých mesiacov tvrdej práce.

Výsledky zápasov HK Levice:

HK Levice 8:1 HC07 Detva

HK Levice 9:2 HKM Zvolen

HC Šachťor Soligosrk 11:3 HK Levice

HK Levice 5:3 HKM Michalovce

HK Brezno 0:10 HK Levice

 

Celkové poradie:

 1. HC Šachťor Soligorsk
 2. HK Levice
 3. HKM Michalovce
 4. HC 07 Detva
 5. HKM Zvolen
 6. HK Brezno

 

Zdroj: Marian Moravcik

Foto: Vojto Kasala (Detva), Tibor Drapák (Ružomberok)

 

 

4HP HK Levice

Štvrtáci z adventného turnaja priviezli strieborné medaile

 

ADVENT CUP 2016 – 18.12.2016

 

Účastníci: HK Lokomotíva Nové Zámky, HK Levice, HK Poprad, UTE Budapest

 

Poslednú adventnú nedeľu v tomto roku trávili ľudia na Slovensku rôzne. Niekto sa ešte na poslednú chvíľu naháňal za nákupmi, iní zase využili tento deň na relax alebo zábavu, napríklad v podobe adventného hokejového turnaja. A presne takýto turnaj sa konal 18.12.2016 na pôde HK Lokomotívy Nové Zámky aj za účasti našej hokejovej mládeže štvrtého ročníka hokejovej prípravky. Turnaja sa zúčastnili tri slovenské mužstvá – HK Levice, HK Poprad, domáca Lokomotíva a kvarteto doplnilo družstvo z Budapešti. O medaily a cenné trofeje bojovalo 75 mladých hokejistov. Zápasy na turnaji sa hrali na celé ihrisko. Prekvapením turnaja boli výkony dievčat, ktoré s chlapčenskými rovesníkmi dokázali držať krok. Vďaka ich výkonom  nechýbali medzi hviezdami zápasu ani medzi najlepšími osobnosťami družstiev. Na záver ešte jedna veľká pochvala organizátorom turnaja v Nových Zámkoch, sponzorom a v neposlednom rade aj samotným rodičom a trénerom.

 

Výsledky zápasov družstva HK Levice:

HK Levice – HK Lokomotíva Nové Zámky 3:8

UTE Budapest – HK Levice 4:6

HK Levice – HK Poprad 6:3

 

Celkové poradie:

1. HK Lokomotíva Nové Zámky

2. HK Levice

3. HK Poprad

4. UTE Budapest

Marián Fliega, tréner HK Levice: " Deti odohrali ďalší vynikajúci turnaj, predviedli veľmi pekný kolektívny výkon keď sa gólovo dokázali presadiť všetky útočné formácie. Vyskúšali sme aj hráčov z hokejovej prípravky  3HP a bol to správny krok. Odohrali  turnaj v dobrej konkurencii a druhé miesto teší.  Chcem sa poďakovať hráčom za reprezentáciu klubu HK Levice a rodičom za skvelú atmosféru počas turnaja." uviedol Mgr. Marián Fiega, tréner HK Levice. 

HK Levice reprezentovali: Chovanec, Hlinčík, Vrecník, Mikloško, Torok, Kúkel, Belko, Galley, Doboš, Zlatňanský, Tariška, Ildža, Feniková

 

Zdroj: Marián Moravčík

Foto: Monika Kúkelová

 

 

Žiaci HK Levice

Starší žiaci zložili Trnavu, mladším žiakom sa vonku nedarilo

 

1.hokejová liga mladších a starších žiakov v sobotu mala na programe 4.kolo nadstavbovej časti. Pred vianočnou a novoročnou prestávkou si naša hokejová mlaď zmerala sily na všetkých frontoch s gladiátormi z Trnavy. V štyroch nesmierne tesných dueloch prekvapili hlavne ôsmaci a siedmaci, ktorý zložili Trnavu, naopak piatakom a šiestakom sa vonku darilo menej. 

I.liga mladších žiakov (5.ročník) – 4.kolo (Nadstavbová časť)

HK Gladiators Trnava – HK Levice 7:3 (3:0, 2:2, 2:1)

Piataci mali v úmysle nadviazať na bojovný výkon z Nových Zámkov, kde si síce prehrali, ale z herného hľadiska to bol úspešný duel. Gladiátori im od úvodných minút nedali dýchať a po štrnástich minútach už viedli 2:0, keď oba góly padli z hokejky Kristiána Bullu. Aj keď sme mali streleckú prevahu stále nám to tam nepadalo a po prvej tretina chalani odchádzali do šatne za stavu 0:3.

Druhá a tretia tretina bola z pohľadu skóre vyrovnaná, mali sme viac z hry. Srdiečko našich chalanov túžilo po víťazstve, ale strelecké šťastie nám neprialo. V druhej tretine sme prestrieľali súpera v pomere 20:11. Prvé góly prišli z našej strany až od polovice zápasu kde sme v priebehu dvoch minút znižovali z hokejoch Noela RégihoErika Homoľu. V úvode tretej tretiny na 5:3 znižoval Martin Jelínek a už už to vyzeralo, že sa v tejto tretine presadíme aj gólovo a dotiahneme sa na súpera. V závere tohto vyrovnaného duelu sme spravili zopár chýb v obrane za čo nás súper trestal dvoma gólmi.

Klobúk dole pred našim tímom piatakov, ktorý tento duel odohrali len v dvoch formáciách, prestrieľali súpera v pomere 27:43 a výsledok neodzrkadľuje vyrovnanosť oboch tímov na ihrisku.

 

Góly za HK Levice: 32. Régi (Karaffa), 34. Homoľa, 51. Jelínek

 

HK Levice: Virág M., Gagač  – Víglaský, Doboš, Minár, Sleziak, Homoľa, Régi, Karaffa, Jelínek, Virág, Tariška, Moravčík

I.liga mladších žiakov (6.ročník) – 4.kolo (Nadstavbová časť)

HK Gladiators Trnava – HK Levice 5:2 (2:0, 0:0, 3:2)

Oba celky sa už v tejto sezóne stretli a to v základnej časti, kde z duelu vyšiel víťazne levický hokejový tím. Aké požičaj – také vráť sa hovorí a naozaj hokejisti Trnavy oplatili prehru z prvého vzájomného merania síl.

Od úvodu to bol svižný hokej a domáci gladiátori po úvodnom buly už v 20.sekunde mali obrovskú šancu na skórovanie, ktorú aj využil Kevin Pancza a otváral skóre zápasu. Bohužial raketový štart súpera do zápasu nás zlomil, nedokázali sme sa presadiť v útoku za čo nás Trnava trestala druhým gólom v našej bránke.

Druhá a tretia tretina bola z našej strany lepšia, boli sme hokejovejší, súpera sme prestrieľali ale bohužial nám to tam nepadalo. Súper pridal ďalšie dva góly a bolo 4:0. O zníženie na 2:4 z pohľadu Levíc sa postarali v 46.minúte René Šútor a v 53.minúte Dominik Drapák. Šiestaci sa vrhli ešte do útoku, ale nervozita už brala svoju daň. Snaha mladších žiakov sa nedá zaprieť, ale ako sa ukázalo, snaha nestačí a tak si na záver roka zaknihovali prehru 5:2.

Góly za HK Levice: 46. Šútor (Klepáč), 53. Drapák (Šútor)

 

HK Levice: Gagač – Šeliga, Špendel, Bíňovský, Hebixer, Zajko, Ordogh, Duchoň, Šútor, Kasala, Jelínek, Šabo, Grósová, Schwarz

 I.liga starších žiakov (7.ročník) – 4.kolo (Nadstavbová časť)

HK Levice – HK Gladiators Trnava 6:3 (0:1, 3:0, 3:2)

Aj druhé meranie síl v tejto sezóne vyšlo našim hokejistom, keď zdolali na domácom ľade gladiátorov 6:3. Prvá tretina chalanom celkom z pohľadu skóre nevyšla, ale herne bola vyrovnaná.

V druhej tretine naši chalani nečakali, čo spravia hostia, od úvodu tretiny viac tvorili hru a snažili sa o góly. V prvej tretine Gladiátori prestrieľali Levičanov 8:9. Netrvalo dlho a Peter Farkaš parádičkou vyrovnal. O 16.sekúnd po prihrávke Samuela Drapáka nás do vedenia na 2:1 poslal Jozef Sládeček a v 36.minúte zvyšoval na 3:1 Jakub Farkaš.

V tretej tretine sme pokračovali v začatej útočnej hre čoho výsledkom boli ďalšie tri góly v súperovej bránke. Siedmaci si bránili štvorgólové vedenie až do 51.minúty. Hostia v tejto časti hry dokázali znížiť na 5:2.

Domáci v zápase jasne dominovali, hostí k ničomu nepustili a zaslúžene vyhrali 6:3.

 Góly za HK Levice: 20. Farkaš P. (Gellen, Ešek), 21. Sládeček (Drapák), 36. Farkaš J. (Ešek, Farkaš P.), 40. Gellen (Ešek), 47. Ešek (Juhás), 57. Sládeček

 HK Levice: Griesbach, Grobař – Doboš, Drapák, Ešek, Farkaš P., Farkaš J., Gellen, Horváth Andrej, Juhás, Kandra, Kerestvey, Kravec, Sládeček

 I.liga starších žiakov (8.ročník) – 4.kolo (Nadstavbová časť)

HK Levice – HK Gladiators Trnava 6:5 (2:1, 3:1, 1:3)

Starší žiaci ôsmeho ročníka nadviazali na vyhratý posledný zápas s Novými Zámkami a okrem tretej tretiny v zápase dominovali. Do zápasu vstúpili s veľkou aktivitou a otvárali skóre zápasu v 8.minúte gólom Branislava Mišuru. Ten istý hráč si vypracoval aj druhý gól na 2:0. Kontaktný gól hosťujúceho celku prišiel po úniku v 16.minúte.

V druhej tretine domáci jasne ovládli hru a svojou aktivitou vypracovali až tri góly. V 29.minúte sa prezentoval obranca Samuel Pacala, v 32.minúte David Hofer a v 35.minúte presne trafil Adam Horváth.

Tretia tretina patrila hosťujúcemu tímu, ktorý sa po kombinačných akciách priblížil na rozdiel jedného gólu. V samom závere napokon pridal šiesty gól Adam Horváth. Hosťom sa podarilo ešte nachytať nášho brankára Jozefa Petráša a znížiť na konečných 6:5 pre Levice.

Góly za HK Levice: 9. Mišura (Pacala), 11. Mišura (Blaško, Kasala), 29. Pacala (Hofer), 32. Hofer, 35. Horváth (Kasala, Pacala), 46. Horváth (Bukoven)

 

HK Levice: Petráš – Bartek, Blaško, Bukoven, Hofer, Horváth, Kasala, Mišura, Novák, Pacala, Paľovčík, Šebeštín, Vrbka

 Zdroj a foto: Marián Moravčík

 

   

 

 

Žiaci HK Levice

Ôsmaci roztrhali Nové Zámky desiatimi gólmi, piataci a šiestaci vo vyrovnaných zápasoch s prehrou

 

1.hokejová liga mladších a starších žiakov v sobotu lákala svojimi zápasmi na každý štadión. Levická hokejová mlaď mala na programe 3.kolo v ktorom si zmerala sily s Novými Zámkami. Ôsmaci na domácom ľade nasúkali Lokomotíve desať gólov, piataci a šiestaci v oklieštených zostavách v Nových Zámkoch odohrali výborné druhé tretiny aj napriek tomu odchádzali bez bodu.

 

I.liga mladších žiakov (5.ročník) – 3.kolo (Nadstavbová časť)

HK Lokomotíva Nové Zámky – HK Levice 6:4 (1:1, 2:3, 3:0)

Behom sezóny sa rozsiahla maródka nevyhne asi žiadnemu tímu. Niekedy chýba jeden hráč, inokedy je to značná časť tímu. Piataci nastúpili v tomto zápase bez viacerých hráčov, ktorých skolila viróza. Tréner na zápas povolal aj štvrtákov a postavil dve obranné dvojice podporené dvoma útokmi.

V prvej tretine sme súpera prekvapili hneď v druhej minúte, keď po úniku otvoril skóre zápasu Filip VLČKO. Aj napriek vysokej streleckej prevahe domáceho tímu stav po prvej tretine bol vyrovnaný 1:1.

Druhá tretina patrila Levičanom, ktorý do polovice zápasu boli lepším tímom v premieňaní šancí. Do 33.minúty totiž naši piataci dokázali vsietiť tri góly. Postupne padli góly v 24.minúte, skóroval Nikolas SLEZIAK, v 27.minúte skóroval Lukas HLINČÍK a v 33.minúte presne trafil Filip VLČKO.  Stav 4:1 pre Levice bol potešujúci.

Domáci hru postupne vyrovnávali a nič nenechali na náhodu. Dotiahli sa na rozdiel jedného gólu.

Tretia tretina patrila už len domácim, keď nás v úvode tretej tretiny prekvapili a v 40.minúte vyrovnával za domácich Mick VADKERTI. Naši chalani sa urputne snažili ale točiť dve päťky v tejto kategórii je aj fyzicky náročné čo sa napokon odzrkadlilo na konečnom výsledku 4:6 v prospech domácich. Treba vyzdvihnúť a pochváliť zákroky nášho brankára Matuša VIRÁGA, ktorý v určitých momentoch doslova v bráne čaroval.

 

Góly za HK Levice: 2. Vlčko, 24. Sleziak (Vlčko), 27. Hlinčík (Vrecník, Moravčík), 33. Vlčko (Minár, Moravčík)

 

HK Levice: Virág M.  – Víglaský, Doboš, Vrecník, Minár, Vlčko, Sleziak, Homoľa, Régi, Hlinčík, Virág J., Tariška, Moravčík

 

 

 

I.liga mladších žiakov (6.ročník) – 3.kolo (Nadstavbová časť)

HK Lokomotíva Nové Zámky – HK Levice 7:5 (2:0, 2:3, 3:2)

Maródku v tíme šiestakov si odniesli obaja brankári a tak na záskok nastupoval brankár piatackého tímu Samuel GAGAČ, ktorý sa svojej úlohy zhostil bravúrne.

Prvá tretina síce chalanom nevyšla z pohľadu skóre 2:0, ale do ďalšej fázy zápasu náš celok nastúpil z odhodlaním znížiť a vyrovnať výsledok z pohľadu skóre. Podarilo sa to až v 52.minúte, keď na 5:5 vyrovnával po samostatnom úniku Ivan ŠPENDEL.

Tretia tretina priniesla menej kvalitný, no bojovný hokej. Oba tímy chceli vyhrať no šťastnejší tím bol z Nových Zámkov, ktorý z dvoch zlepených gólov vydoloval víťazstvo 7:5 a dal bodku za týmto zápasom. Treba pochváliť všetky útočné formácie, veď súpera sme prestrieľali v pomere 41:25 no chýbalo nám povestné šťastie pri koncovke.

 

Góly za HK Levice: 25. Kasala (Šútor, Zajko), 30. Špendel, 39. Duchoň (Kasala, Jelínek), 51. Kasala (Ordogh), 52. Špendel

 

HK Levice: Gagač – Šeliga, Špendel, Bíňovský, Hebixer, Zajko, Ordogh, Duchoň, Šútor, Kasala, Jelínek, Šabo, Grósová, Schwarz

 

 

I.liga starších žiakov (7.ročník) – 3.kolo (Nadstavbová časť)

VOĽNO

 

Góly za HK Levice:

HK Levice:

 

I.liga starších žiakov (8.ročník) – 3.kolo (Nadstavbová časť)

HK Levice – HK Lokomotíva Nové Zámky 10:2 (3:0, 4:1, 3:1)

Od úvodu sa hral v podstate hokej na jednu bránku. Domáci sa peknou kombinačnou hrou dostávali do zakončenia. Už v druhej minúte MIŠURA nabil Patrikovi KASALOVI a ten poslal domácich do vedenia. O dve minúty udrel Niko ŠEBEŠTÍN a bolo 2:0. Domáci sa aj po góle tlačili do útoku z čoho pramenil tretí gól z hokejky Daniela GELLENA.

Druhá a tretia tretina mala podobný priebeh ako tá prvá a preto si naši ôsmaci podporený piatimi siedmakmi vychutnávali celý zápas, jasne v zápase dominovali, hostí k ničomu nepustili a zaslúžene vysoko vyhrali. Veď výhra nad odvekým rivalom z Nových Zámkov teší dvojnásobne.

Za Lokomotívu skórovali v 21.minúte Bruno PIROHÁR a v 56.minúte Tomáš PROCHÁDZKA, ktorí obaja obliekali v minulej sezóne dres HK Levice.

 

Góly za HK Levice: 2. Kasala (Mišura), 4. Šebeštín (Bukoven), 14. Gellen (Ešek, Bartek), 25. Drapák (Šebeštín, Hofer), 31. Kasala (Bukoven, Hofer), 32. Kasala (Blaško), 39. Ešek (Farkaš), 49. Gellen (Farkaš, Paľovčík), 58. Ešek (Gellen, Farkaš), 58. Drapák (Paľovčík, Hofer)

 

HK Levice: Petráš – Bartek, Blaško, Bukoven, Drapák, Ešek, Farkaš, Gellen, Hofer, Kandra, Kasala, Mišura, Novák, Paľovčík, Šebeštín, Sládeček, Vrbka

Zdroj a foto: Marián Moravčík

 

 

 

Žiaci HK Levice

Šiestaci si poradili s Ružinovom, tesné prehry piatakov a siedmakov vo vyrovnaných zápasoch

 

Naša najvyššia hokejová súťaž mladších a starších žiakov pokračuje zápasmi v nadstavbovej časti, kde sa postupne naša levická hokejová mlaď stretne s mužstvami so skupiny západ: HKL Bratislava, HK Ružinov 99 Bratislava, HK Lokomotíva Nové Zámky, HK Trnava, HK Havrani Piešťany, HO Hamikovo, HK Partizánske, HC Topoľčany. Systém je dvojkolový a odohráme jeden zápas vonku a jeden doma.

 

I. liga mladších žiakov (5.ročník) – 2.kolo (Nadstavbová časť)

HK Levice – HK Ružinov 99 Bratislava 3:5 (1:3, 0:2, 2:0)

V prvom kole sa predstavili naši piataci na ľade bratislavského celku HK Lamač Bratislava, ktorý zdolali jednoznačne 16:2. Zápas v rade s ďalším celkom z hlavného mesta HK Ružinov chalani zvládli z herného prejavu na výbornú. Aj keď výsledok tomu nenasvedčuje bol to vyrovnaný zápas, napokon sa z víťazstva tešil hosťujúci celok.

O zápase rozhodla prvá tretina, kde sme síce už od úvodu mali miernu prevahu, ale góly strieľal súper. V samom závere tretiny iskierku nádeje vykresali svojim tlakom Filip VLČKODominik DRAPÁK, ktorý asistovali pri góle Noela RÉGIHO, ktorý znižoval na 1:3.

Druhá a a hlavne tretia tretina bola z našej strany bojovná, chalani sa bavili hokejom a aj napriek ďalším dvom gólom v našej bránke sa mužstvo nepoložilo a bojovalo až do konca. V druhej polovici tretej tretiny najprv na 2:5 znižoval Samuel KARAFFA a v 54.minúte na 3:5 Dominik DRAPÁK. V samotnom závere zápasu sme si vytvorili tlak pred súperovou bránkou a v hre bez brankára sme sa snažili ešte skorigovať zápas. O vyrovnanosti zápasu hovoria aj streli na bránu v pomere 33:33.

 

Góly za HK Levice: 19. Régi (Drapák, Vlčko), 42. Karaffa (Jelínek, Sleziak), 54. Drapák (Vlčko, Régi)

 

HK Levice: Gagač, Virág M.  – Víglaský, Doboš, Vrecník, Minár, Drapák, Rakovič, Vlčko, Sleziak, Kondač, Régi, Karaffa, Hlinčík, Jelínek, Virág J., Tariška, Moravčík

 

I.liga mladších žiakov (6.ročník) – 2.kolo (Nadstavbová časť)

HK Levice – HK Ružinov 99 Bratislava 5:4 (2:0, 2:2, 1:2)

Šiestaci začali aktívnejšie, mali mierny tlak a nebyť zopár trafených tyčiek súperovej brány mohla prvá tretina rozhodnúť o zápase. Otvárací gól zápasu prišiel až v 15.minúte z hokejky Ivana ŠPENDELA a na 2:0 gólom do šatne zvyšoval v 20.minúte Andrej ORDOGH.

Druhá tretina bola vyrovnaná. Naši šiestaci v úvode druhej tretiny zvyšovali na 3:0 gólom Samuela SCHWARZA a zdalo sa, že domáci majú zápas pevne v rukách. Ružinovčania sa nakopli dvoma gólmi Maxima LAŽA a začali byť nepríjemný pred našou bránou. Avšak ďalším gólom do šatne hostí znova zvyšovali Levice na rozdiel dvoch gólov.

Hra v tretej tretine sa prelievala z jednaj strany na druhú. Ružinovčania sa dotiahli na domáci tím a znova dvoma gólmi Maxima LAŽA v 44. a v 56.minúte vyrovnali stav zápasu na 4:4. V 58.minúte sa dostala do brejku dvojica KLEPÁČ – ŠÚTOR a Adam KLEPÁČ nedal šancu hosťujúcemu brankárovi a poslal Levice znova do vedenie. V samom závere zápasu hrali hostia hru bez brankára, ale skóre sa už nemenilo a tak Levičania zdolali tím z hlavného mesta 5:4.

 Góly za HK Levice: 15. Špendel (Šútor), 20. Ordogh (Kasala, Duchoň), 23. Schwarz (Špendel, Krištof), 40. Klepáč (Šútor, Špendel), 58. Klepáč (Šútor)

 

HK Levice: Tariška, Adámik – Schwarz, Krištof, Šabo, Špendel, Bíňovský, Hebixer, Zajko, Ordogh, Duchoň, Kasala, Šútor, Grósová, Klepáč

 I.liga starších žiakov (7.ročník) – 2.kolo (Nadstavbová časť)

HK Ružinov 99 Bratislava – HK Levice 10:9 (2:3, 3:2, 5:4)

Siedmaci nastúpili už na svoj štrnásty zápas v sezóne odhodlaní uhrať čo najlepší výsledok so súperom z hlavného mesta. Hral sa rýchli a kombinačný hokej, na oboch stranách sa striedali šance a vyrovnanosť oboch tímov vo všetkých tretinách bola viditeľná aj z pohľadu konečného výsledku 10:9.

Prvá a druhá tretina priniesla po päť gólov na každej strane.

Začiatok druhej tretiny patril Levičanom, ktorý v 33.minúte viedli už 5:2 a nebyť neuznaného gólu na 6:2 zápas by sa uberal iným smerom. Od 39.minúty Ružinovčania vsietili tri góly do našej bránky čím skóre vyrovnali a začínalo sa odznova.

Do tretej tretiny sme vstupovali s odhodlaním byť vyrovnaným súperom a zvrátiť víťazstvo na našu stranu, čo sa nám nepodarilo a celú tretinu sme sa už len doťahovali. Ružinovčania potrestali naše chyby v obrannom pásme a odskočili nám o tri góly. Chalani sa nevzdávali a rozmedzí 17 sekúnd vsietili dva zlepené góly z hokejok Samuela DRAPÁKADaniela GELLENA.  Záver zápasu gradoval, keď sa siedmaci z Ružinova nasťahovali pred nášho brankára. Do konca zápasu ostávalo niečo cez päť minút a naši hráči za stavu 10:8 dohrávali zápas pred domácim brankárom doslova s „paľbou“ na Ružinovskú bránku. Nakoniec v 57.minúte podarilo našim chalanom korigovať stav na 10:9 po prihrávke Filipa MORAVČÍKA spoza brány zasunul puk do brány Adam HORVÁTH. V poslednej minúte hosťujúci tréner stiahol brankára a pokúsil sa o hru šiesti proti piatim, ale domáci tým si už tesné víťazstvo postrážili.

 

Góly za HK Levice: 5. Ešek (Gellen, Juhás), 6. Horváth Andr. (Horváth Adam, Moravčík), 16. Drapák (Sládeček, Juhás), 29. Horváth Ad. (Farkaš J.), 33. Farkaš Jakub, 45. Drapák (Doboš), 53. Drapák (Sládeček), 53. Gellen (Horváth Ad., Moravčík), 57. Horváth Ad. (Moravčík)

 

HK Levice: Grobař – Doboš, Drapák, Ešek, Farkaš J., Farkaš P., Gellen, Horváth Adam, Horváth Andrej, Juhás, Moravčík, Pacala, Sládeček

 

I.liga starších žiakov (8.ročník) – 2.kolo (Nadstavbová časť)

HK Ružinov 99 Bratislava – HK Levice 9:1 (6:1, 2:0, 1:0)

 

Góly za HK Levice: 1. Kasala (Hofer, Šebeštín)

 

HK Levice: Mejsnar, Petráš – Bartek, Blaško, Bukoven, Hofer, Kandra, Kasala, Lobbová, Mišura, Paľovčík, Šebeštín, Vrbka

Zdroj a foto: Marián Moravčík

 

 

5ŠHT HK Levice

Mladší žiaci s chuťou v prvom kole nadstavbovej časti

Levice pokorili mladších žiakov z hlavného mesta

 

I.liga prípraviek 5ŠHT – 1.kolo (Nadstavbová časť)

HKL Bratislava – HK Levice 2:16 (2:3, 0:7, 0:6)

 

Mladší žiaci si v prvom kole I. ligy nadstavbovej časti aktuálnej sezóny spravili gólovú chuť a jednoznačne vyhrali nad HK Lamač Bratislava vysoko 16:2. Zverenci trénera Júliusa Beňuša cestovali na ľad rovesníkov z Bratislavského Lamaču.  Naši chalani si v základnej časti zmerali sily s rovesníkmi z hlavného mesta v 2.kole, keď sme utrpeli prehru 3:12. V druhom meraní síl naša zostava mladších žiakov bola lepšia ako súper a po vyrovnanej prvej tretine viedli 2:3 keď sa postupne presadili Ivan ŠPENDEL, Martin KASALA po krásnej prihrávke Adriána DUCHOŇA a tretí gól vsietil Martin JELÍNEK. Súper nás dokázal zatlačiť a na 2:3 znižoval až na konci úvodnej tretiny gólom Samuela TORMU.

Duhá a tretia tretina sa niesla už v našej réžii a postupne sa stupňoval tlak pred hosťujúcim brankárom čoho výsledkom bolo až 13 gólov. Až 10 gólov vsietila útočná trojica Ordogh-Kasala-Duchoň.

Na úvod nadstavbovej časti sme odohrali vynikajúci zápas podporený brankármi Julom AdámikomCyrilom Tariškom  v bráne. Čakajú nás náročné zápasy v nadstavbovej časti, kde sa postupne stretneme ešte s mužstvami HK Ružinov, HK Lokomotíva Nové Zámky, HK Trnava, HK Piešťany, HO Hamikovo, HK Partizánske a HC Topoľčany. Systém je dvojkolový – 1x vonku a 1x doma.

 

Góly za HK Levice: 3. Špendel (Krištof), 16. Kasala (Ordogh, Duchoň), 17. Jelínek, Krištof, Vlčko), 21. Duchoň (Kasala), 25. Duchoň (Šeliga), 28. Kasala (Ordogh, Bíňovský), 31. Kasala (Duchoň, Ordogh), 35. Klepáč (Kasala), 37. Špendel, 39. Vlčko (Jelínek), 42. Duchoň (Kasala, Bíňovský), 44. Klepáč (Bíňovský), 45. Kasala (Ordogh), 48. Ordogh (Duchoň, Kasala), 58. Duchoň (Ordogh), 60. Kasala (Ordogh)

 

HK Levice: Adámik, Tariška – Krištof, Šeliga, Špendel, Bíňovský, Hebixer, Jelínek, Ordogh, Duchoň, Šútor, Kasala, Doboš, Vlčko, Kondač, Klepáč

 

Nasledujúci zápas 5ŠHT: HK Levice – HK Ružinov 99 Bratislava (3.12.2016) 2.kolo

Zdroj: Marian Moravčík

 

 

 

Žiaci HK Levice

Zápasy so Skalicou

Šiestaci bodovali naplno, piataci napokon s remízou, ôsmaci a siedmaci na Záhorí s prehrou

 

Posledné 15.kolo základnej časti našej najvyššej hokejovej súťaže mladších a starších žiakov prinieslo Levickým mládežníkom jednu výhru, remízu a dve prehry. Štyri atraktívne súboje s mládežníckym klubom MHKM Skalica zavŕšili základnú časť 1. ligy starších a mladších žiakov. Po základnej časti sa naše štyri tímy umiestnili v kategórii 8ŠHT – 13.miesto, v kategórii 7ŠHT – 10.miesto, v kategórii 6ŠHT – 7.miesto a v kategórii 5ŠHT – 10.miesto.

„Žiaci HK Levice odohrali parádne zápasy, predviedli dobré i slabšie výkony, ale rozhodne je na čom stavať. Perspektíva tu je a preto v ďalšej časti súťaže môžeme mnohým súperom pripraviť nemilé prekvapenie“ hodnotil základnú časť tréner mládeže a manažér klubu Jozef Guťan.

Účinkovanie hráčov HK Levice pokračuje v nadstavbovej časti, ktorá bude rozlosovaná po ukončení všetkých zápasov v základnej časti.

 

Sumár výsledkov 15.kola:

I. liga mladších žiakov (5.ročník) U11  – 15.kolo

HK Levice – MHKM Skalica 3:3 (0:2, 2:0, 1:1)

Úvodné minúty patrili hosťom čo aj využili a v 1.minúte strelili otvárací gól zápasu. Skaličania sa od úvodu tlačili pred domáceho brankára, aktivita hostí sa stupňovala až do konca prvej tretiny čoho výsledkom bol aj stav po I. tretine 0:2.

V druhej tretine chalani vrátili súperovi požičané. V 23. a v 33.minúte sme z hokejok Dominika DRAPÁKAMariána VRECNÍKA vyrovnali, čím sme sa vrátili do zápasu. Svojou hernou činnosťou a disciplinovaným prístup sme odohrali veľmi dobrú časť zápasu.

Tretia tretina síce herne patrila súperovi o čom svedčia aj strely 9:24, ale chalani výborne pokrývali priestor pred našim brankárom Samuelom GAGAČOM, ktorý zneškodnil 23 striel z 24. V 48.minúte sme išli do vedenia a na 3:2 zvyšoval ten istý hráč, ktorý vyrovnával – Marián VRECNÍK. Skaličania boli nepríjemný a v závere tretiny vsietili vyrovnávajúci gól na konečných 3:3.

Z našej strany to bol ucelený výkon, súper nás síce v závere herne predčil , ale protivníka zvučného mena sme po veľmi dobrom kolektívnom výkone už v závere zápasu k ničomu nepustili. Chalani ukázali čo v nich je a je dobré, že sme si pred ďalšími náročnými súpermi zdvihli sebavedomie.

Góly za HK Levice: 23. Drapák (Kondáč), 33. Vrecník (Virág), 48. Vrecník (Minár)

 

HK Levice: Gagač – Víglaský, Vrecník, Doboš, Minár, Drapák, Rakovič, Vlčko, Sleziak, Kondač, Homoľa, Régi, Karaffa, Hlinčík, Jelínek, Virág J.

 

I. liga mladších žiakov (6.ročník) U12  – 15.kolo

HK Levice – MHKM Skalica 4:3 (1:2, 3:1, 0:0)

Šiestaci si pred začiatkom nadstavbovej časti prvej ligy mladších žiakov spravili chuť keď zdolali súpera zvučného mena MHKM Skalicu 4:3. Zverenci trénera Júliusa Beňuša privítali pod levickým hradom rovesníkov zo Záhoria.  V aktuálnom meraní síl naši šiestaci boli lepší ako súper a po vyrovnanej prvej tretine síce prehrávali 1:2.

Druhá tretina sa niesla už v našej réžii a postupne sa stupňoval tlak pred hosťujúcim brankárom čoho výsledkom boli tri vsietené góly z hokejok Ivana ŠPENDELAAdama KLEPÁČA.

Tretia tretina sa niesla v duchu udržať herný prejav z druhej časti hry, prípadne vsietiť ešte nejaký ten gólik. Tretina bola vyrovnaná a aj napriek oddychovému času hostí v samom závere zápasu si šiestaci víťazstvo udržali.

 

Góly za HK Levice: 2. Ordogh (Kasala, Duchoň), 23. Špendel, 29. Špendel (Klepáč, Bíňovský), 38. Klepáč (Ordogh, Duchoň)

 

HK Levice: Tariška, Adámik – Schwarz, Krištof, Šabo, Špendel, Bíňovský, Hebixer, Ordogh, Duchoň, Kasala, Šeliga, Šútor, Grósová, Klepáč

I. liga starších žiakov (7.ročník) U13  – 15.kolo

MHKM Skalica – HK Levice  10:1 (4:0, 2:0, 4:1)

 

Góly za HK Levice: 51. Drapák (Moravčík, Ešek)

 

HK Levice: Griesbach, Grobař – Doboš, Drapák, Ešek, Farkaš P., Farkaš J., Gellen, Horváth Adama, Horváth Andrej, Juhás, Király, Kravec, Moravčík, Sládeček

I. liga starších žiakov (8.ročník) U14  – 15.kolo

MHKM Skalica – HK Levice  11:1 (4:0, 5:0, 2:1)

 

Góly za HK Levice: 44. Lobbová (Hofer)

HK Levice: Mejsnar, Petráš – Bartek, Blaško, Bukoven, Hofer, Kandra, Lobbová, Mišura, Novák, Paľovčík, Šebeštín, Vrbka

Zdroj a foto: Marián Moravčík

Žiaci HK Levice

Zápasy s Nitrou znamenali polovičný zisk

Šiestaci a piataci vyhrali v Nitre, ôsmaci nezvíťazili ani na ôsmy pokus, siedmaci odohrali vynikajúci zápas so srdcom

 

Štrnáste kolo našej najvyššej hokejovej súťaže mladších a starších žiakov prinieslo štyri atraktívne súboje s mládežníkmi spod Zobora. Športové hokejové triedy bojovali s hráčmi Nitry, siedmaci a ôsmaci doma s prehrou, piataci a šiestaci pod Zoborom víťazne pričom hráči Nikolas SLEZIAK, Andrej ORDOGHAdam KLEPÁČ dosiahli vo svojich zápasoch hettrick.

 

I. liga mladších žiakov (5.ročník) U11  – 14.kolo

MMHK Nitra – HK Levice5:7 (3:3, 1:3, 1:1)

Levická hokejová mlaď z 5.ŠHT HK Levice cestovala na ľad piatakov z hokejového klubu MMHK Nitra.

Piataci nastúpili už na svoj štrnásty zápas v sezóne s odhodlaním uhrať čo najlepší výsledok so silným súperom spod Zobora. Úvodné minúty I. tretiny patrili domácemu celku MMHK Nitra, dostávali sa do brejkov, čoho výsledkom bol úvodný gól v 7.minúte. Piataci vyrovnávali v oslabení o jedného hráča na 1:1 gólom Martina JELÍNKA a o minútu neskôr odčinil svoje vylúčenie Noel RÉGI, ktorý zvyšoval na 2:1.  V prvej tretine nás Nitrania síce prestrieľali, ale Levičania dokázali domácim gólovo sekundovať.

V druhej tretine sme v úvode síce inkasovali, ale naši chalani hrali aj naďalej vyrovnanú partiu ba dokonca im vyšla efektivita na výbornú a II. tretinu vyhrali.

Do tretej tretiny sme vstupovali s odhodlaním vedenie v zápase potvrdiť, nenechať sa vyviesť z hernej pohody, presadiť sa strelecky čo sa nám aj podarilo avšak súper hneď na začiatku tretiny herne pridal čoho výsledkom bol gól v 57.minúte na 5:6, čím sme súperovi ponúkli šancu na vyrovnanie. Pri veľkom tlaku domácich si hosťujúci tréner Levičanov umne zobral oddychový čas aby rozdal taktické pokyny ,hráči  všetko dodržali do bodky čoho výsledkom bol v 60.minúte víťazný gól Levíc do prázdnej bránky domácich, ktorého autorom bol Nikolas SLEZIAK, ktorý dosiahol v tomto zápase hetrik. Ozdobou výkonu Levičanov boli okrem kolektívneho výkonu aj výkony našich brankárov.

 

Góly za HK Levice:10. Jelínek, 11. Régi (Drapák), 18. Sleziak (Jelínek, Doboš), 33. Vlčko (Drapák, Régi), 36. Drapák (Vlčko, Régi), 38. Sleziak, 60. Sleziak

 

HK Levice: Virág M., Gagač – Víglaský, Vrecník, Doboš, Minár, Drapák, Rakovič, Vlčko, Sleziak, Kondač, Homoľa, Régi, Karaffa, Hlinčík, Jelínek

 

 

 

I.liga mladších žiakov (6.ročník) U12  – 14.kolo

MMHK Nitra – HK Levice 5:6(1:1, 2:1, 2:4)

Do zápasu vstúpili aktívne oba celky. Hokejisti HK Levice sa na ľade dlho hľadali a preto bol stav po I. tretine 1:1.

Druhá tretina bola z našej strany lepšia, mali sme navrch, ale aj v tejto tretine nás súper prestrieľal, tlačil nás v našom obrannom pásme a odskočil nám o dva góly.

V tretej tretine sme pridali na aktivite v korčuľovaní, napádali sme súpera boli sme odvážnejší čo sa prejavilo aj na  góloch Andreja ORDOGHAAdama KLEPÁČA.V50.minúte na svetelnej tabuly stav  4:6 pre HK Levice. Domáci cítili ešte šancu na zvrátenie výsledku vo svoj prospech a po oddychovom čase domáceho tímu dokázali ešte skorigovať výsledok zápasu na konečných 5:6 pre Levice. V závere ustáli tlak domácich a tak si zaknihovali veľmi pekné –cenné víťazstvo po veľmi kvalitnom výkone na každom poste.

 

Góly za HK Levice: 7. Ordogh (Duchoň, Kasala), 24. Klepáč (Kasala), 44. Klepáč (Šeliga, Špendel), 45. Ordogh, 46. Klepáč, 50. Ordogh (Špendel)

 

HK Levice: Tariška, Adámik –Krištof, Šeliga, Špendel, Bíňovský, Hebixer, Ordogh, Duchoň, Kasala, Doboš, Šútor, Klepáč, Šabo, Grósová, Schwarz

 

 

I.liga starších žiakov (7.ročník) U13  – 14.kolo

HK Levice – MMHK Nitra  1:5 (0:0, 1:4, 0:1)

Siedmaci nastúpili už na svoj deviaty zápas v sezóne odhodlaní uhrať čo najlepší výsledok so súperom spod Zobora. Hralo sa vo výbornom nasadení ,všetci hráči predvádzali hokej, ktorý bol nad úrovňou siedmych tried na Slovensku. Na oboch stranách sa striedali šance a vyrovnanosť oboch tímov v prvej tretine bola viditeľná aj z pohľadu výsledku 0:0.

Druhá a tretia tretina síce našim hráčom nevyšla podľa ich predstáv, ale nasadenie a hokejové srdiečko im nechýbalo. Chalani sa tlačili pred hosťujúceho brankára, ktorý svojim výkonom a ani vekom nepatril do tejto kategórie. Zastavil aj tie najnebezpečnejšie gólové streli našich chlapcov. Síce výsledok tomu ani moc nenasvedčuje, ale výkon našich siedmakov patril k špičke na Slovensku. Treba poznamenať že hostia hrali tento zápas s kombinovaným družstvom 8-7 šht. Pochvala patrí všetkým hráčom domácim aj hosťom za tak kvalitné stretnutie.

 

Góly za HK Levice: 38. Farkaš Jakub

 

HK Levice: Griesbach, Grobař – Horváth Andr., Király, Farkaš P., Horváth Adam., Kravec, Pacala, Doboš, Gellen, Moravčík, Juhás, Drapák, Ešek, Farkaš Jakub

 

I. liga starších žiakov (8.ročník) U14  – 14.kolo

HK Levice – MMHK Nitra  1:12 (1:4, 0:5, 0:3)

Levická hokejová mlaď z 8.ŠHT HK Levice na domácom ľade privítala ôsmakov z hokejového klubu MMHK Nitra.

Ukážkou streleckej nemohúcnosti ôsmakov bol štvrtkový duel proti Nitre, v ktorom zverenci trénera Mariána Fliegu vyslali na bránku súpera slabých 13 striel. Ujala sa jedna a to v 14.minúte z hokejky Nika ŠEBEŠTÍNA.

Hostia mali od začiatku zápasu viac z hry, veď každý útok slávili presným zakončením v našej bránke. Po II. tretine ich bolo už deväť.

V tretej tretine pridali hostia ešte tri góly a upravili stav zápasu na konečných 1:12.

 

Góly za HK Levice: 14. Šebeštín (Hofer)

 

HK Levice: Mejsnar, Petráš – Bartek, Blaško, Bukoven, Hofer, Kandra, Kasala, Lobbová, Mišura, Novák, Paľovčík, Šebeštín, Sládeček, Vrbka

Zdroj a foto: Marián Moravčík

 

 

Žiaci HK Levice

Pohár Jozefa Gubalu: Gólové hody mladších a starších žiakov na Záhorí

 

V bleskovom slede, keď hráči piateho a šiesteho ročníka nastúpili v sobotu proti Piešťanom, odohral výber mladších žiakov v nedeľu 13.11.2016 dohrávku v súťaži „Pohár Jozefa Gubalu“ s mužstvom HK 91 Senica.

 

Pohár Jozefa Gubalu U12 (mladší žiaci)

HK 91 Senica – HK Levice 1:9  (0:2, 1:2, 0:5)

Náš výber mladších žiakov predviedol od úvodu až do konca zodpovedný kolektívny výkon, v bráne výborne chytali obaja brankári Cyril TARIŠKASamuel GAGAČ a v útoku so štyrmi gólmi sa blysol útočník piateho ročníka Dominik DRAPÁK.

Zápas medzi Senicou a Levicami bol kvalitný. Nechýbalo mu nasadenie, rýchla útočná hra i šance. Viac ich mal Levický výber a mal aj viac z hry.

 

Góly za HK Levice: 8. Régi(Kasala), 19. Duchoň(Kasala, Zajko), 24. Moravčík(Régi), 28. Drapák(Homoľa), 41. Drapák(Kasala), 45. Kasala(Bíňovský), 48. Duchoň(Kasala, Zajko), 56. Drapák(Doboš), 58. Drapák(Karaffa, Homoľa)

 

HK Levice: Tariška, Gagač – Drapák, Šeliga, Bíňovský, Sleziak, Zajko, Régi, Duchoň, Kasala, Doboš, Moravčík, Homoľa, Schwarz, Karaffa

 

Pohár Jozefa Gubalu U 14/ (starší žiaci)

HK 91 Senica – HK Levice 3:6  (2:4, 1:1, 0:1)

Starší žiaci HK Levice v každej tretine senický celok prestrieľali a mali aj dostatok príležitostí.

Zápas začali aktívne hráči Levíc, ktorí sa od úvodu tlačili do senického obranného pásma a v 1. minúte sa im podarilo skórovať. V ďalšom priebehu hry domáci zlepšili korčuľovanie a celkovú hru a podarilo sa im presadiť aj strelecky, ale po tlaku hostí prišla nejaká chyba domáceho mužstva a Levice odskočili na dvojgólový rozdiel.

V druhej a tretej tretine si obe mužstvá dávali pozor, oba celky veľmi dobre bránili a súpera nepustili do zakončenia. Celkový dojem z hry výberu starších žiakov bol uspokojivý a víťazstvo na pôde Senice teší.

 

Góly za HK Levice: 1. Horváth (Pacala, Moravčík), 5. Kandra (Kasala), 8. Drapák (Gellen), 10. Horváth, 21. Farkaš (Drapák), 41. Mišura (Blaško)

 

HK Levice: Griesbach, Grobař – Blaško, Doboš, Drapák, Farkaš P. Farkaš J., Gellen, Horváth A., Juhás, Kandra, Kasala, Mišura, Moravčík, Novák, Pacala, Vrbka

Zdroj: Marián Moravčík

Žiaci HK Levice

Šiestaci bodovali o gól, piatacke zaváhanie v poslednej minúte

 

V 13.kole najvyššej mládežníckej hokejovej ligy Levičania odohrali len dva zápasy. Siedmaci mali voľno a ôsmacky zápas bol zrušený pre virózu hráčov HK HAVRANI Piešťany.  Naše tímy mladších žiakov privítali pod levickým hradom súpera z Piešťan. Šiestaci bodovali naplno, piataci v gólovej prestrelke v poslednej minúte stratili remízu.   

 

I.liga mladších žiakov (5.ročník) U11  – 13.kolo

HK Levice – HK HAVRANI Piešťany 7:8 (2:3, 3:2, 2:3)

Oba tímy nastupovali na zápas s odhodlaním vyhrať. Od prvej do poslednej minúty bol zápas vyrovnaný. Hráči s pod levického hradu v hre päť na päť boli sústavne lepším družstvom, dokázali súpera dostávať pod tlak. Škoda, že nevyužili viac šancí, ktoré mohli rozhodnúť o zápase hneď v prvej tretine keďže sme súpera v tejto tretine prestrieľali v pomere 15:7.

Druhá tretina bola z pohľadu vývoja zápasu vyrovnaná, obe mužstvá hrali defenzívne a bránili priestor pred vlastnými brankármi.

V tretej dvadsaťminútovke hráči hostí sa častejšie dostávali pred nášho brankára. Až do poslednej minúty bol zápas vyrovnaný. Na 7:7 z našej strany doťahoval vo vlastnom oslabení únikom Filip VLČKO v 59.minúte, ktorý sa blysol v tomto zápase hetrikom.  Prišla však 60.minúta a osudová chyba domácich, ktorý osem sekúnd pred koncom zápasu neudržali havranov pred svojou bránkou a tí priam dotlačili puk za domáceho brankára čím strhli víťazstvo na svoju stranu.

 

Góly za HK Levice: 1. Sleziak, 16. Drapák (Vlčko), 24. Vlčko, 29. Régi (Karaffa, Jelínek), 37. Vlčko (Drapák), 51. Homoľa, 59. Vlčko

 

HK Levice: Gagač, Virág Matúš  – Víglaský, Grósová, Minár, Drapák, Rakovič, Vlčko, Sleziak, Kondač, Homoľa, Régi, Karaffa, Jelínek, Virág Jakub, Moravčík

 

 

 

I.liga mladších žiakov (6.ročník) U12  – 13.kolo

HK Levice – HK HAVRANI Piešťany 5:4 (2:1, 1:0, 2:3)

Šiestaci domáceho HK Levice boli v prvej tretine hokejovejší, vychádzali im kombinácie z čoho plynuli aj dva góly v bráne hostí. V druhej tretine Levičania pridali ešte jeden gól s hokejky Ivana ŠPENDELA na 3:1 a diváci čakali ďalšiu kanonádu. Tá bohužiaľ zo strany domácich neprišla a aj napriek vyhratej druhej tretiny mali viac z hokeja hostia.

 

Zápas sa lámal v tretej tretine, kedy sa domácim podarilo zvýšiť na 4:1 gólom z hokejky opäť Ivana ŠPENDELA, ale krátko na to Havrani znižovali na 2:4. Hostia boli potom pokojnejší a trestali chyby domácich Levíc. Na 5:2 upokojil situáciu svojím tretím gólom Ivan ŠPENDELA. Bojovný výkon sa nedá uprieť hosťujúcemu mužstvu, keďže v úplnom závere zápasu dokázali vsietiť dva góly, čím sa Piešťany priblížili na rozdiel jedného gólu čím zdramatizovali úplný záver záapasu. Šiestaci napokon ubránili víťazstvo 5:4.

 

Góly za HK Levice: 5. Ordogh (Špendel), 15. Kasala, 40. Špendel, 50. Špendel (Šútor), 51. Špendel (Doboš)

 

HK Levice: Tariška, Adámik – Krištof, Šabo, Špendel, Bíňovský, Hebixer, Zajko, Ordogh, Duchoň, Kasala, Šeliga, Doboš, Šútor, Klepáč

 

 

I.liga starších žiakov (7.ročník) U13  – 13.kolo

VOĽNO

 

I.liga starších žiakov (8.ročník) U14  – 13.kolo

Zápas odložený. Po dohode s riadiacim orgánom súťaže starších žiakov sa zápas odohrá v náhradnom termíne!

 

 

Zdroj a foto: Marián Moravčík

 

 

Najmenší na ľade, v Leviciach záujem o hokej teší

Najlepšia radosť je tá detská. Na levickom zimnom štadióne sa v sobotu 12. novembra uskutočnila ďalšia vydarená akcia. Pre deti bolo pripravené športovo-zábavné popoludnie.

Hlavnými cieľmi projektu DETI NA HOKEJ, ktorý zo strany SZĽH aj v Leviciach zastrešila Diana Kosová je zanechať v pamäti malých účastníkov podujatia pozitívnu skúsenosť s hokejom a zimným štadiónom, zoznámiť rodičov potenciálnych hokejistov s hokejovým prostredím a pomôcť klubu v materiálnom vybavení kategórie prípravky formou darovania 10 ks hokejového výstroja malým hokejistom. Toto všetko malo za cieľ zvýšiť členskú základňu v najmladšej kategórii a vytvoriť tak zdravé športové konkurenčné prostredie. Deťom a ich rodičom sa na levickom zimnom štadióne páčilo, mládežnícky tréner a manažér HK Levice Jozef Guťan zorganizoval všetko tak, aby účastníci akcie odchádzali zo zimného štadióna spokojní. „Chcel by som vysloviť vďaku Mgr. Kosovej, všetkým trénerom a mládežníckym hráčom športových hokejových tried, ktorí sa podieľali na priebehu vydarenej akcie a samozrejme aj rodičom, ktorí v hojnom počte priviedli svoje ratolesti na levický zimný štadión,“ vyslovil sa Jozef Guťan a doplnil: „Verím, že vynaložená snaha sa vyplatí a mnohí z malých účastníkov sa objavia v prípravke nášho klubu.“

Malým záujemcom o najrýchlejšiu kolektívnu hru sa predviedli aj mládežnícky hokejisti športových hokejových tried HK Levice, ktorý pomáhali nádejným budúcim hokejistom spoznávať ľadovú plochu a zimný štadión. Deti sa bavili aj súťažili, navyše desať z nich si odnieslo domov kompletnú hokejovú výstroj. Rodičom s ratolesťami určite stálo za to prísť, odmenou pre organizátorov bola hojná účasť, keď na zimný štadión zavítalo do stovky detí, ktoré si prišli vyskúšať svoje korčuliarske znalosti.

Zdroj a foto: Marián Moravčík 

0-2HP HK Levice

Najmenšie hokejové talenty HK Levice

Prípravný zápas HK Nové Zámky – HK Levice

Naša najmladšia kategória (1,2HP – hokejová predprípravka prvých a druhých ročníkov) hrá podľa pravidiel SZĽH pre minihokej v tretinách a v sobotu 5.11.2016 odohrala už svoj druhý prípravný zápas v tejto sezóne.

Najmladší levickí hokejisti odohrali priateľský prípravný zápas v Nových Zámkoch s tamojším mládežníckym hokejovým klubom. Zápas sa niesol v duchu priateľstva a družstvo HK Levice si schuti zahralo hokej proti zámčanom. Zápas bol plný gólov, pádov na zadok, no hlavne výskotu a úsmevu na tvárach budúcich hokejistov. V tomto zápase výsledok nie je dôležitý, keďže sa naberá prvá skúsenosť v zápasovom nasadení. A kto vyhral? Vyhrali všetci, my aj súper, nakoľko nikto neriešil štatistiky a góly a všetci sa hokejom bavili J 

Tomáš Segíň, tréner predprípravky HK Levice: „Aj keď výsledok nie je dôležitý, naši najmenší hokejisti vyhrali obe tretiny. Hralo sa 2x25 minút – skóre 6:29 v prospech HK Levice. Bolo zaujímavé pozorne sledovať, čo všetko sa od októbra najmladšia kategória naučila. Hráči korčuľovali o dušu a boli tam aj náznaky veľkého hokeja, keď obe mužstvá išli doslova do osobných súbojov. Chlapci dokázali hrať s chuťou a záujmom. Priateľský zápas splnil svoj účel a to konfrontovať sa so súperom, získať zápasovú skúsenosť a odohrať zápas s nasadením a bojovnosťou. Chcem sa poďakovať trénerom z HK Nové Zámky, že sme si mohli vyskúšať to, čo sme sa naučili na tréningoch, veľká pochvala patrí hráčom za výkon a reprezentáciu klubu a vďaka patrí aj rodičom za čas a podporu pri tomto peknom športe. Máme ešte kus roboty pred sebou, ale je vidieť, že sa to oplatí! “

Zdroj: Marián Moravčík

Foto: BAGO Aréna


 

3HP HK Levice

Tretiaci HK Levice: Skvelé tretie miesto na bratislavskej hokejovej scéne

HK 99 CUP 2016, Bratislava – Ružinov / 6.11.2016

Účastníci: HK Lamač Bratislava, HK Ružinov '99 Bratislava, HK Levice, MMHK Skalica

V nedeľu 6.11.2016 sa naša kategória hokejovej prípravky tretích ročníkov U9 zúčastnila v poradí už druhého zväzového turnaja na pôde bratislavského Ružinova – HK 99 CUPu 2016. Do Bratislavy naša výprava tretiakov doplnená troma hráčmi z druhého ročníka odchádzala s rešpektom, veď porovnanie s hokejovými mužstvami z Bratislavy a Skalice je vždy veľká výzva. Čakali nás tri ťažké zápasy z ktorých sme dva prehrali a jeden vyhrali, čím sme sa v konečnom poradí umiestnili na treťom mieste.

Tretiaci z HK Levice odohrali turnaj s radosťou, predviedli veľmi pekný kolektívny výkon keď sa gólovo presadili všetky útočné formácie. Obsadili celkovo tretie miesto a z turnaja si odnášajú spolu so svojimi rodičmi veľa krásnych športových zážitkov.

Celkové poradie:

1. HK Ružinov ´99 Bratislava

2. MMHK Skalica

3. HK Levice

4. HK Lamač Bratislava

HK Levice reprezentovali:

Brankári: Christopher Lajčín, Jakub Vlačuha

Hráči: Galley, Tariška, Ozimak, Feniková, Gagač, Gajdács, Jakubík, Vaňatka, Varga  -                                     S.Vlačuha, Hafič, Lojt, Torda, Doboš, Nedorolík, T.Lajčín, Klein, Hraško

Tréneri: Mgr. Marián Fliega, Ivan Schwarz

 „Chcem pogratulovať hráčom k tretiemu miestu, ktoré získali zaslúžene. Ukázali svoje silné, ale aj slabé stránky. Je pozitívne, že sa vedia na ľade baviť a hrať s radosťou. Na druhej strane sami mohli vidieť ako ešte zaostávame za najlepším na turnaji. Čaká ich ešte veľa roboty v ich hokejovom živote a ja im v tom želám veľa šťastia a úspechov. Chcem im za predvedené výkony poďakovať, lebo som si turnaj užíval s nimi“ zhodnotil účinkovanie svojich zverencov Mgr. Marián Fliega a ďalej dodal: „Chlapci aj za nepriaznivého stavu sa bavili hokejom čo je pre budúcnosť dobrým signálom a zostava tretiakov je pre túto sezónu nastavená dobre.“ 

Zdroj: Marián Moravčík

Foto: Katarína Lajčínová

 

 

Žiaci HK Levice

Sumár žiackych súťaží počas jesenných prázdnin – Slovan Bratislava nedal šancu žiadnej Levickej kategórii, proti Viedni úspešný iba šiestaci, piataci po solídnom výkone s tesnou prehrou

Základná časť našej najvyššej hokejovej súťaže mladších a starších žiakov sa chýli ku koncu prvej tretiny súťaže. Desiate a jedenáste kolo prinieslo bojovné výkony na všetkých frontoch, ale aj súboje s vysokými prehrami.  

10.kolo

V 10.kole sa vo všetkých prípadoch tešili z vysokého víťazstva hráči slovenského veľkoklubu HC Slovan Bratislava, ktorý nedali šancu žiadnej našej kategórii a uštedrili žiakom HK Levice trpké prehry.  Aj keď výsledky tomu nenaznačujú kvalitný hokej sa hral vo všetkých kategóriách a tréneri stavili na hru v jednotlivých tretinách zápasov. Piataci odohrali kvalitné súboje v prvej a druhej tretine, šiestaci odohrali druhú tretinu priam ukážkovo, siedmaci sa povzbudili a v druhej tretine zaskočili svojim tlakom súpera a ôsmaci urputne bojovali v strednej časti zápasu.

I.liga mladších žiakov (5.ročník) U11  – 10.kolo

HC Slovan Bratislava – HK Levice 7:1 (2:0, 4:1, 1:0)

Góly za HK Levice: 31. Vlčko (Sleziak)

HK Levice: Gagač, Virág Matúš  – Vígľaský, Vrecník, Doboš, Minár, Chovanec, Rakovič, Vlčko, Sleziak, Kondač, Homoľa, Régi, Karaffa, Hlinčík, Jelínek, Virág J., Tariška, Moravčík

I.liga mladších žiakov (6.ročník) U12  – 10.kolo

HC Slovan Bratislava – HK Levice 11:3 (5:1, 3:2, 3:0)

Góly za HK Levice: 7. Špendel (Klepáč), 39. Špendel (Kasala)

HK Levice: Tariška, Adámik – Krištof, Šeliga, Bíňovský, Hebixer, Zajko, Duchoň, Kasala, Drapák, Šútor, Šabo, Špendel, Grósová, Schwarz, Klepáč

I.liga starších žiakov (7.ročník) U13  – 10.kolo

HK Levice – HC Slovan Bratislava  2:10 (5:1, 0:0, 5:1)

Góly za HK Levice: 20. Drapák, 60. Pacala (Horváth, Drapák)

HK Levice: Grobař –  Drapák, Ešek, Farkaš J., Gellen, Grmanová, Horváth Adam, Horváth Andrej, Juhás, Király, Moravčík, Pacala, Sládeček

I.liga starších žiakov (8.ročník) U14  – 10.kolo

HK Levice – HC Slovan Bratislava  0:11 (5:0, 2:0, 4:0)

Góly za HK Levice: -

HK Levice: Mejsnar, Petráš – Bartek, Blaško, Bukoven, Hoffer, Kasala, Lobbová D., Lobbová V., Mišura, Novák, Paľovčík, Šebeštín, Vrbka

11.kolo

Jedenáste kolo našej najvyššej hokejovej súťaže mladších a starších žiakov prinieslo štyri stretnutia. Piataci a šiestaci hostili na domácom ľade celok z rakúskej Viedne a kategória starších žiakov cestovala na ich ľad.

I.liga mladších žiakov (5.ročník) U11  – 11.kolo

HK Levice – EC Vienna Tigers 4:5 (0:0, 2:4, 2:1)

Góly za HK Levice: 33. Sleziak (Drapák), 36. Sleziak (Drapák), 44. Jelínej (Drapák), 57. Drapák

HK Levice: Gagač, Virág Matúš  – Vígľaský, Doboš, Minár, Drapák, Rakovič, Vlčko, Sleziak, Kondač, Homoľa, Régi, Karaffa, Jelínek, Virág J., Tariška, Moravčík

Počas majstrovského zápasu piatakov s Viedňou prišli na zimný štadión podporiť svojich starších súputníkov hráči z hokejovej prípravky tretiakov, ktorý pred zápasom vykorčuľovali na ľadovú plochu vo svojich zápasových dresoch s klubovými vlajkami a vlajkami slovenskej a rakúskej republiky. Po štátnych hymnách sa piataci už mohli pustiť do svojho súpera z rakúska.

V prvej tretine sa hral vyrovnaný a solídny hokej, šance boli na oboch stranách čoho výsledkom bol aj výsledok 0:0 za ktorého sa odchádzalo do šatní.

Prvých desať minút v druhej tretine piataci hrali bez ducha. Nenaviazali na hru z prvej tretiny čoho bola nezodpovedná hra dozadu a inkasovanie troch gólov. Iskierku nádeje vykresali chalani v 33.minúte a po brejkovej situácii znižoval na 1:3 Nikolas SLEZIAK.

Tretiu tretinu mužstvo poňalo ako samostatný zápas a z našej strany vyznela pozitívne s výsledkom 2:1. V samotnom závere zápasu za stavu 4:5 v krátkej power-play chalani dokázali vytvoriť tlak na hosťujúceho brankára, ale ten do záverečnej sirény už nepustil za svoj chrbát žiaden puk.

I.liga mladších žiakov (6.ročník) U12  – 11.kolo

HK Levice – EC Vienna Tigers 5:0 (1:0, 1:0, 3:0)

Góly za HK Levice: 6. Špendel (Klepáč, Zajko), 30. Špendel (Šeliga), 42. Kasala (Duchoň), 48. Šútor (Klepáč), 56. Klepáč (Špendel)

HK Levice: Tariška, Adámik – Krištof, Šeliga, Bíňovský, Hebixer, Zajko, Ordogh, Duchoň, Kasala, Šútor, Šabo, Špendel, Grósová, Schwarz, Klepáč

Úvodné minúty patrili domácim čo aj využili a strelili otvárací gól zápasu. A od tohto momentu sa šiestaci z HK Levice začali baviť hokejom, tlačili sa pred domáceho brankára, aktivita domáceho HK Levice sa stupňovala až do konca druhej tretiny čoho výsledkom bol aj stav po II.tretine 2:0 z pohľadu HK Levice.

Do tretej tretiny sme nastúpili z úmyslom nenechať sa vyviesť z hernej pohody, presadiť sa strelecky čo sa nám aj podarilo avšak súper hneď na začiatku tretiny herne pridal. Šiestakov teší päť gólov v súperovej bráne, nulové konto si udržali obaja naši brankári a záver zápasu si šiestaci mohli vychutnať.

I.liga starších žiakov (7.ročník) U13  – 11.kolo

EC Vienna Tigers – HK Levice  13:2 (4:0, 3:1, 6:1)

Góly za HK Levice: 34. Gellen (Moravčík, Drapák), 57. Drapák (Gellen, Moravčík)

HK Levice: Grobař –  Doboš, Drapák, Ešek, Farkaš J., Gellen, Grmanová, Horváth Adam, Horváth Andrej, Juhás, Király, Moravčík, Pacala, Sládeček

I.liga starších žiakov (8.ročník) U14  – 11.kolo

EC Vienna Tigers – HK Levice  11:0 (5:0, 2:0, 4:0)

Góly za HK Levice: -

HK Levice: Mejsnar, Petráš – Bartek, Blaško, Bukoven, Hoffer, Kasala, Lobbová D., Lobbová V., Mišura, Novák, Paľovčík, Šebeštín, Vrbka

Zdroj a foto: Marián Moravčík

   

 

3HP HK Levice

Turnaj v Partizánskom – tretiaci v rámci svojich možností

ISKRA CUP 2016 – 30.10.2016

Účastníci: HK Levice, MMHK Nitra, HK Iskra Partizánske, HC Topoľčany

 V nedeľu 30.10.2016 sa na zimnom štadióne v Partizánskom konal turnaj 3.ročníkov ISKRA CUP 2016 za účasti 4 družstiev. Okrem domáceho celku ISKRA Partizánske boli pozvané celky z Levíc, Nitry a Topoľčian. Mužstvá hrali systémom každý s každým a o umiestnenie v konečnej tabuľke rozhodovalo počet dosiahnutých bodov. Naši tretiaci skončili na poslednom, štvrtom mieste. Bolo jasné, že trocha šťastia nám počas turnaja chýba, no rešpekt sme určite vzbudili a opäť sme pripomenuli, že na hokejovej mape treba s tretiakmi z Levíc počítať. Cennejšie ako medaily z tohto turnaja, ktorý vyhrali Nitrania pred Partizánskym a Topoľčanmi, boli cenné skúsenosti v ťažkej konfrontácii. Chalani predviedli neskutočne krásny kombinačný hokej a bojovali v každom zápase. Aj keď výsledky tomu nenaznačujú, celkový dojem z hry bol veľmi dobrý. Iba hráči, ktorí sa pripravujú zvládnuť víťazstvo aj prehru a sú pripravení na všetko majú šancu byť dlhodobo úspešní. A naši tretiaci takýmto tímom jednoznačne sú! Chalani prežili peknú nedeľu plnú emócií, tak ako aj ich rodičia a tento fakt nech je najväčšou satisfakciou pre všetkých zúčastnených.

Celkové poradie:

1. MMHK Nitra

2. HK Iskra Partizánske

3. HC Topoľčany

4. HK Levice

„Chcem pochváliť všetkých chlapcov, ktorí sa zúčastnili turnaja. Odohrali ho s radosťou a ukázali, že sa vedia baviť hokejom, a keď je to potrebné aj zabojovať. Nepodcenili žiadneho zo súperov, hrali kombinačný hokej a v každom zápase sa snažili až do konca. Aj vďaka tomu sme prešli turnajom napriek tomu, že  to až tak jednoduché nebolo. Súperi boli na úrovni tých najlepších na Slovensku v tejto kategórii, svoju kvalitu majú a nič nám zadarmo nedarovali. Naši chlapci však ukázali čo v nich je a svoj potenciál sa snažili využiť na maximum. Zistili, že keď sa niečo robí s radosťou a nasadením, úspech nemusí byť ďaleko. Chcem im za predvedené výkony poďakovať, lebo som si turnaj užíval s nimi,“ zhodnotil účinkovanie svojich zverencov Ivan Schwarz a ďalej dodal: „Touto cestou by som sa chcel poďakovať aj všetkým rodičom za pozitívny prístup k turnaju a podporu svojich detí športe zvanom hokej.“

Zdroj: Marián Moravčík

Foto: Katarína Lajčínová

 

 

Žiaci HK Levice

Bojovné výkony všetkých kategórií, piataci bodovali naplno, ôsmaci s tesnou prehrou

Deviate kolo našej najvyššej hokejovej súťaže mladších a starších žiakov prinieslo bojovné výkony všetkých mládežníckych kategórií no len piataci boli bodovo úspešnejší. V tomto kole si žiaci HK Levice zmerali sily s rovesníkmi z hokejového klubu HC Topoľčany, kde hokejovo vyrastali také hokejové osobnosti ako Miroslav Šatan, Ľubomír Višňovský, Tibor Melichárek či Milan Kytnár. Hráči ôsmeho ročníka v napínavom zápase, stretnutie siedmakov prinieslo veľa vylúčení, šiestaci s prehrou a piataci po dobrom hernom prejave s tesným víťazstvom.

I. liga mladších žiakov (5.ročník) U11  – 9.kolo

HK Levice – HC Topoľčany 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)

Oba tímy nastupovali na zápas s odhodlaním vyhrať. Od prvej do poslednej minúty bol zápas vyrovnaný. Hráči s pod levického hradu v hre päť na päť boli sústavne lepším družstvom, dokázali súpera dostávať pod tlak. Škoda, že nevyužili viac šancí, ktoré mohli rozhodnúť o zápase hneď v prvej tretine keďže sme súpera v tejto tretine prestrieľali v pomere 19:8.

Druhá tretina bola z pohľadu vývoja zápasu vyrovnaná, obe mužstvá hrali defenzívne a bránili priestor pred vlastnými brankármi.

V tretej dvadsaťminútovke hráči hostí sa častejšie dostávali pred nášho brankára, no ten všetky ich strely zneškodnil. Do vedenia na 2:0 pre domáce mužstvo nás poslal brejkový únik hráčov Vlčko – Sleziak, keď v 48.minúte prihrávali Dominikovi DRAPÁKOVI a ten presne trafil do šibenice hosťujúceho brankára. Hostia v 59.minúte odvolali brankára a v hre šiesti proti piatim dokázali znížiť na konečných 2:1 gólom Olivera GAJDICU. Po tomto momente sme už súpera nepustili k ničomu a veľmi dobrou obrannou hrou ako aj obetavosťou všetkých hráčov sme si víťazstvo ubránili. Chlapci ukázali svoju silu, hokejové srdce.

Góly za HK Levice: 13. Sleziak, 48. Drapák (Vlčko, Sleziak)

HK Levice: Gagač, Virág Matúš  – Minár, Doboš, Víglaský, Drapák, Vlčko, Sleziak, Kondač, Homoľa, Régi, Karaffa, Hlinčík, Jelínek, Virág Jakub, Tariška, Moravčík

I.liga mladších žiakov (6.ročník) U12  – 9.kolo

HK Levice – HC Topoľčany 2:5 (0:2, 1:2, 1:1)

Šiestaci domáceho HK Levice pôsobili od úvodu nezohrato, zaskočene, robili chyby v obrane a cez Topoľčany sa ťažko dostávali do šancí. Hostia naopak boli hokejovejší, vychádzali im kombinácie z čoho plynuli aj góly v prvej tretine v domácej bráne.

Zápas sa lámal v druhej tretine, kedy sa domácim podarilo znížiť na 1:3 gólom z hokejky Martina KASALU, ale krátko na to Topoľčany odskočili na 1:4. Hostia boli potom pokojnejší a trestali chyby domácich Levíc. Bojovný výkon sa nedá uprieť domácemu mužstvu, keďže v tretej tretine síce inkasovali aj piaty gól, ale v závere zápasu na konečných 2:5 korigoval Andrej ORDOGH

Góly za HK Levice: 36. Kasala, 57. Ordogh (Kasala)

HK Levice: Tariška, Adámik – Schwarz, Krištof, Šabo, Špendel, Bíňovský, Zajko, Ordogh, Duchoň, Kasala, Šeliga, Šútor, Grósová, Klepáč

I.liga starších žiakov (7.ročník) U13  – 9.kolo

HC Topoľčany – HK Levice  3:1 (0:0, 2:0, 1:1)

Zápas siedmakov sa vyznačoval častými vylúčeniami z ich strany aj keď zápas mal vyrovnaný priebeh hry, hráči HK Levice v podstate odohrali jednu tretinu zo štyrmi hráčmi, čo sa poznačilo aj na fyzickej náročnosti. V prvej tretine sa hral otvorený hokej na oboch stranách. Viac sa do útočného pásma tlačili síce hráči Levíc, no najväčšiu šancu na otvárací gól si vypracovali domáci, ktorý v druhej tretine vsietili ešte jeden na 2:0.

V tretej tretine sa opäť hral vyrovnaný hokej. Levičania sa snažili ešte niečo s výsledkom urobiť, síce inkasovali v 44.minúte na 3:0, ale bojovný duch sa u chalanov nedal uprieť a v 55.minúte po tlaku na domáceho gólmana presne trafil Samuel PACALA a znižoval na konečných 3:1 pre domáce Topoľčany.

Góly za HK Levice: 55. Pacala

HK Levice: Grobař – Doboš, Drapák, Ešek, Farkaš J., Farkaš P., Gellen, Grmanová, Horváth Adam, Horváth Andrej, Juhás, Király, Kravec, Moravčík, Pacala

I.liga starších žiakov (8.ročník) U14  – 9.kolo

HC Topoľčany – HK Levice  3:2 (1:1, 1:0, 1:1)

V deviatom kole ôsmaci ukázali bojovnosť a hrali vyrovnanú partiu z domácim celkom. Lepšie začali domáci , keď už v 1.minúte sieť za levickým brankárom rozvlnil domáci hráč Samuel ŠIMUNE. Hostia sa do hry dostali v 11.minúte vyrovnávajúcim gólom Marcela NOVÁKA. V prostrednej časti duelu síce Levičania inkasovali gól, ale začali tlačiť a domáci často ani netušili, akým zázrakom neinkasovali. V tejto časti hry Levičania prestrielali domáci tím v pomere 6 ku 15.

V tretej tretine 50.minúte Topoľčany zvyšovali gólom Mokoša na 3:1, ale ôsmaci z HK Levice začali byť iniciatívnejší  a výsledok skorigovali  v 59.minúte, keď sa im podarilo znížiť na rozdiel jedného gólu z hokejky Branislava MIŠURU.  Po 60.minútach hry tak konečný stav zápasu bol 3:2.

Góly za HK Levice: 11. Novák (Šebeštín), 59. Mišura (Kasala, Bartek)

HK Levice: Mejsnar – Bartek, Blaško, Bukoven, Hoffer, Kasala, Lobbová, Mišura, Novák, Paľovčík, Šebeštín, Sládeček, Vrbka

Zdroj a foto: Marián Moravčík

 

Mládež HK Levice

Vydarený hokejovo – futbalový turnaj v Lučenci

 

Počas víkendu 15.-16.10.2016 naša hokejová prípravka tretiakov neoddychovala ale zúčastnila sa netradičného futbalovo – hokejového turnaja  BE THE BEST MINICUP 2016 v Lučenci. Hokejové tímy si zmerali počas soboty a nedele svoje športové sily v hokeji a malom futbale. Podujatie sa konalo na multifunkčnom ihrisku ZŠ M. R. Štefánika v Lučenci a na Zimnom štadióne v Lučenci. Na turnaji štartovalo päť hokejových mužstiev zložených z hráčov do 8.rokov a mladších. Okrem domáceho mužstva sa v Lučenci predstavili tretiaci z HK Levice ďalej  HKM Zvolen, HK Lamač Bratislava a hokejová škola z Banskej Bystrice.

Husársky kúsok sa podaril malým hokejistom z levického hokejového klubu, kde malé „levíčatá“ vyhrali kvalitne obsadený miniturnaj a nechali za sebou štyri ďalšie tými zo  Slovenska. Mužstvá hrali systémom každý s každým a o umiestnenie v konečnej tabuľke rozhodovalo počet dosiahnutých bodov. Tretiaci z HK Levice odohrali vynikajúci turnaj, predviedli veľmi pekný kolektívny výkon, keď sa gólovo dokázali presadiť všetky útočné formácie. Obsadili celkové prvé miesto a z turnaja si odnášajú veľa krásnych športových zážitkov.

„Chcem pogratulovať hráčom k prvému miestu, ktoré získali zaslúžene a verím, že ich to bude motivovať do ďalšej práce. S hráčmi a ich výkonmi som spokojný, hrali pekný kombinačný hokej, boli organizovaní a som rád, že činnosti ktoré na tréningu trénujeme aj prenášame do hry. Je tam nadšenie hráčov a aj rodičov čo je len na dobro veci a prináša to svoje ovocie. Ukázali svoje silné, ale aj slabé stránky. Je pozitívne, že proti všetkým súperom sa vedia na ľade baviť a hrať s radosťou.“ zhodnotil účinkovanie svojich zverencov Mgr. Marián Fliega.

Výsledky zápasov HK Levice na turnaji:

HK Levice – HC Lučenec 15:3

HK Levice – HKM Zvolen 18:2

HK Levice – Be The Best Banská Bystrica 12:0

HK Levice – HKL Bratislava 5:0

 Konečné poradie:

1.      HK Levice

2.      HKL Bratislava

3.      HC Lučenec

4.      HKM Zvolen

5.      Hs Be The Best Banská Bystrica

Mesto Levice a hokejový klub reprezentovali:

Brankári: Christopher Lajčín, Jakub Vlačuha

Hráči: Kukel, Ildža, Tariška, Gagač, Feniková, Jakubík, Gajdács, Kaszás, Galley, Varga, Lojt, Vaňatka, Samuel Vlačuha, Bezáková, Hafič, Lajčín, Klein, Torda

Tréner: Mgr. Marian Fliega

Zdroj a ilustrované foto: Marian Moravcik

 

 

Žiaci HK Levice

Infarktový zápas piatakov, výbuch siedmakov a prehry ôsmakov a šiestakov

 

Osme kolo našej najvyššej hokejovej súťaže mladších a starších žiakov bolo poriadne bohaté na góly. V tomto kole si žiaci HK Levice zmerali sily s rovesníkmi z hokejového klubu HOBA Bratislava. Hráči ôsmeho ročníka sa naďalej trápia, stretnutie siedmakov prinieslo výbuch na domácej pôde, šiestaci a piataci po dobrom hernom prejave s tesnými prehrami.

 

I.liga mladších žiakov (5.ročník) U11  – 8.kolo

HOBA Bratislava – HK Levice 7:6 (4:3, 1:3, 2:0)

Piataci odohrali absolútne vyrovnaný zápas s rovesníkmi v bratislavskej Dúbravke. Hral sa aktívny a rýchli hokej na oboch stranách, piataci z HK Levice sa tlačili pred domáceho brankára, stav po I.tretine bol 4:3.

V druhej tretine chalani nadviazali na prvú tretinu, gólovo sa presadili oba celky, ale viac z hry mali hráči HK Levice čoho výsledkom bol stav 1:3 a celkovo tretina vyznela herne pre levičanov.

Do tretej tretiny sme vstupovali s odhodlaním udržať výsledok aj hernú činnosť a ukončiť zápas víťazstvom, čo sa nám aj darilo, chalani sa „nakopli“ pôsobili živšie, agresívnejšie ale súper mal viac šťastia na hokejkách, v úvode tretiny vsietil kontaktný gól na 6:6 a následne o necelých 50 sekúnd ďalší z čoho pramenil aj výsledok tretej tretiny, ktorú sme prehrali 2:0.

 

Góly za HK Levice: 3. Homoľa, 14. Homoľa, 15. Karaffa (Vrecník), 23. Doboš (Jelínek, Vrecník), 34. Jelínek (Tariška), 35. Homoľa (Kondač)

 

HK Levice: Gagač  – Minár, Doboš, Víglaský, Vrecník, Vlčko, Sleziak, Kondač, Homoľa, Régi, Karaffa, Chovanec, Jelínek, Virág, Tariška, Moravčík

 

I.liga mladších žiakov (6.ročník) U12  – 8.kolo

HOBA Bratislava – HK Levice 6:4 (1:2, 3:2, 2:0)

Oba tímy dôsledne dodržiavali predzápasové pokyny trénerov a šance sa rodili veľmi ťažko. Gólový účet otvorili Levičania na začiatku 9.minúty prvej tretiny, keď po chybe súperovej obrany ušli hráči Levíc a Martin KASALA prekonal domáceho brankára. V druhej tretine sa obraz hry nezmenil, čoho výsledkom bol nerozhodný stav 4:4. V závere sme poľavili v korčuľovaní čo využil súper a tretiu tretinu vyhral 2:0.

 

Góly za HK Levice: 9. Kasala (Schwarz, Ordogh), 18. Drapák (Klepáč), 20. Drapák (Klepáč), 33. Ordogh,

 

HK Levice: Tariška – Krištof, Šeliga, Bíňovský, Drapák, Zajko, Ordogh, Duchoň, Kasala, Šabo, Šútor, Hebixer, Grósová, Schwarz, Klepáč

 

 

I.liga starších žiakov (7.ročník) U13  – 8.kolo

HK Levice – HOBA Bratislava  2:10 (1:4, 1:3, 0:3)

Pod levickým hradom začali aktívnejšie hostia, keď v 9.minúte presne namieril Maxim HÁJEK a HOBU poslal do vedenia 1:0. Do konca prvej tretiny si Levice vytvorili nejaké brejkové situácie čoho bol gól Samuela DRAPÁKA na 1:3, pokúšali sa o streľbu, ale brankár hostí stál na svojom mieste, navyše levičania inkasovali gól do šatne pred koncom prvej tretiny na 1:4.

Druhá a tretia tretina sa niesla v réžii hostí aj keď v 33.minúte opäť znižoval Samuel DRAPÁK ale to bolo z našej strany všetko. Bratislavčania boli efektívnejší a začalo to mládežníkom do brány domácich padať.

Na začiatok tretieho dejstva sme nastupovali už z mankom piatich gólov a obraz hry sa moc nezmenil. HOBA hrala svoju hru, na čo siahla to jej vyšlo. HOBA napokon zvíťazila 10:2.

Góly za HK Levice: 19. Drapák, 33. Drapák (Sládeček)

 

HK Levice: Grobař – Doboš, Drapák, Ešek, Farkaš J., Farkaš P., Gellen, Horváth Adam, Horváth Andrej, Juhás, Király, Moravčík, Pacala, Sládeček

 

I.liga starších žiakov (8.ročník) U14  – 8.kolo

HK Levice – HOBA Bratislava  0:6 (0:4, 0:1, 0:1)

O osude zápasu rozhodla prvá tretina v ktorej sa štyrikrát presadili hostia čo rozhodlo zápas. Druhá a tretia tretina mala byť v našej réžii, ale chalani si ju sami zdramatizovali aj keď si vytvárali tlak na súperovú bránku góly dával súper a ôsmaci si zaknihovali ďalšiu prehru v rade bez vsieteného gólu.

 

Góly za HK Levice: --

 

HK Levice: Mejsnar – Bartek, Blaško, Bukoven, Hoffer, Kasala, Lobbová, Mišura, Paľovčík, Šebeštín, Vrbka

Zdroj a foto: Marián Moravčík

 

 

 

 

Žiaci HK Levice

Pohár Jozefa Gubalu: Výber starších žiakov porazil regionálneho suseda Zlaté Moravce, napínavé zápolenie mladších žiakov

 

Súťaž riadená ZsZĽH sa hrá na počesť dlhoročného hokejového rozhodcu a funkcionára ZsZĽH Jozefa Gubalu. Prvoligové mužstvá majú vložené zápasy v tejto súťaži a nastupujú s družstvami výberu 7.ŠHT resp. 5.ŠHT. Náš výber zostavený z hráčov piateho a siedmeho ročníka cestoval na susedské derby do neďalekých Zlatých Moraviec.

 

Výsledok mladší žiaci – HK Levice

ZsZĽH (5. ročník) U 12/ Základná časť (Pohár Jozefa Gubalu)

HC Zlaté Moravce – HK Levice 10:9  (3:5, 2:1, 5:3)

 

V zápase súťaže o Gubalov pohár Zlaté Moravce hostili Levických levov. Lepšie začali hráči výberu mladších žiakov Levíc, keď už v 1.minúte sieť za Moraveckým gólmanom rozvlnil Adam Šeliga. Levičania boli pri chuti a pridali ešte jeden gól z hokejky Adriána Duchoňa. Od tohto momentu sa zápas vyznačoval prestrelkou na oboch stranách, veď dovedna počas zápasu padlo dokopy 19 gólov. Šťastnejším celkom napokon z tohto zápasu vyšli zlatomoravecký hráči, ktorý v závere tretej tretiny za stavu 9:9 dokázali v 55.minúte pretlačiť puk do levickej brány a rozhodli tak o výhre Zlatých Moraviec.

 

Góly za HK Levice: 1. Šeliga, 5. Duchoň (Ordogh, Bíňovský), 10. Drapák (Krištof), 18. Homoľa (Krištof), 19. Duchoň, 22. Duchoň (Ordogh), 41. Klepáč, 49. Krištof, 53. Bíňovský

 

HK Levice: Adámik, Virág – Krištof, Šeliga, Bíňovský, Hebixer, Zajko, Ordogh, Duchoň, Jelínek, Vlčko, Kondač, Homoľa Drapák, Doboš, Schwarz, Klepáč

 Výsledok starší žiaci – HK Levice

ZsZĽH (7. ročník) U 14/ Základná časť (Pohár Jozefa Gubalu)

HC Zlaté Moravce – HK Levice 2:4  (1:1, 0:1, 1:2)

 

V prvej tretine mali prevahu Levičania, ktorú pretavili do úvodného gólu, na 1:0 pre siedmakov skóroval Jozef Sládeček. V 20.minúte vyrovnala Tatiana Drienovská.

V druhej tretine padol len jeden gól a to do súperovej bránky opäť z hokejky Jozefa Sládečka, ktorý dostal exluzívnu prihrávku od Petra Farkaša.

V tretej tretine chlapci stavili na istotu a v 47.minúte zvyšoval na 3:1 Filip Marián Moravčík, keď zužitkoval dobrú prácu útočníkov Petra FarkašaJozefa Sládečeka. O necelých päť minút znova táto trojica hráčov sa identickým spôsobom presadila a Peter Farkaš dostal Levice do trojgólového vedenia. Minútu aj pol pred koncom zápasu znižoval na konečných 2:4 s pohľadu domácich hokejistov Branislav Kováč. Siedmaci si týmto výkonom pripísali vo vloženom zápase Gubalovho pohára druhú výhru nad celkom druholigového mužstva.

 

Góly za HK Levice: 6. Sládeček (Pacala, Moravčík), 25. Sládeček (Farkaš Peter), 47. Moravčík (Farkaš P., Sládeček), 52. Farkaš P. (Moravčík, Sládeček)

 

HK Levice: Grobař  – Doboš, Drapák, Ešek, Farkaš J., Farkaš P., Horváth Andrej, Kravec, Moravčík, Pacala, Sládeček

Zdroj: Marián Moravčík

Foto: Samuel Pacala

 

DORAST HK Levice

Partizánske zahanbili Levice v kategóriách 5, 6, a 8ŠHT

V zápase proti ISKRE si siedmaci odniesli bod.

 

V 7.kole našej najvyššej hokejovej súťaže mladších a starších žiakov videli diváci v Partizánskom napínavé stretnutie siedmakov a debakel ôsmakov, v Leviciach ISKRA Partizánske rozhodla duel s piatakmi v tretej tretine, šiestaci po nevydarenej prvej tretine podľahli rovesníkom z Partizánskeho.

 

I.liga mladších žiakov (5.ročník) U11  – 7.kolo

HK Levice – HK Iskra Partizánske 2:6 (1:2, 1:1, 0:3)

Prvá šanca tohto zápasu patrila už v úvodných minútach hosťom, avšak nepodarilo im trafiť bránu domácich. Čo sa nepodarilo v úvode zápasu, tak v 8.minúte presne trafil hráč ISKRY Timotej Ševčík a v 9.minúte hostia z hokejky Jakuba Reisela. V trinástej minúte domáci hráč Noel Régi poslal do úniku Dominika Drapáka a ten šikovne zakončil čím znižoval stav zápasu na 1:2 a to už bolo veselšie. Za tohto stavu sa aj odchádzalo do kabín.

Levický piataci vstúpili do druhej tretiny aktívne dostali sa do tempa a ďalší gól mal onedlho na hokejke Dominik Drapák, ktorý v 24.minúte za asistencie Nikola Sleziaka využil zaváhanie obrany hostí a skóroval na 2:2. Domáci sa tlačili dopredu a v šanciach sa ocitlo viacero hráčov Levických piatakov. Ale zaúčinkovalo pravidlo nedáš-dostaneš. Hostia sa nevzdávali a v rýchlom slede v 26.minúte nás znovu trestal hráč Partizánskeho Timotej Ševčík, ktorý dostal svoj tím znovu do vedenia.

V treťom dejstve sa Levičania smerom dopredu trápili a keď už aj zaútočili, nedokázali presne vystreliť.  ISKRA sa častejšie ocitala pred bránkou levických piatakov čoho výsledkom boli aj dva zlepené góly v našej sieti. Za stavu 2:5 sa domáci tréner rozhodol stiahnuť brankára a vyskúšať si hru šesť na štyroch, keďže hostia hrali v oslabení. Chalani síce inkasovali gól do prázdnej brány, ale odniesli si zaujímavú skúsenosť v hre bez brankára.

 

Góly za HK Levice: 13. Drapák (Régi), 24. Drapák (Sleziak)

 

HK Levice: Gagač, Virág Matúš – Homoľa, Víglaský, Drapák, Vlčko, Sleziak, Kondač, Minár, Régi, Karaffa, Jelínek, Virág Jakub, Tariška, Moravčík

 

I.liga mladších žiakov (6.ročník) U12  – 7.kolo

HK Levice – HK Iskra Partizánske 0:3 (0:2, 0:1, 0:0)

Hneď od úvodu zápasu bolo jasné, kto bude mať v prvej tretine navrh. Partizánčania zatlačili svojho súpera, hneď od začiatku zápasu a góly prišli v 9. a 11.minúte keď sa presadili hráči hostí Ján PodobaMarek Lantoši. V druhej tretine prepli domáci hokejisti na vyššie obrátky, tlačili sa do útoku, lepšie korčuľovali no góly neprichádzali. Naopak po vylúčení domáceho hráča hrala ISKRA presilovú hru, ktorú v 22.minúte aj využila a zvýšila vedenie o tri góly.

Šiestaci z Partizánskeho napokon zvíťazili 3:0 po bezgólovej tretej triny.

Góly za HK Levice: --

 

HK Levice: Adámik, Tariška – Schwarz, Krištof, Šabo, Bíňovský, Hebixer, Zajko, Ordogh, Duchoň, Šútor, Kasala, Šeliga, Doboš, Klepáč

I.liga starších žiakov (7.ročník) U13  – 7.kolo

HK Iskra Partizánske – HK Levice 4:4 (1:0, 1:3, 2:1)

Siedmaci odohrali už v minulej sezóne z celkom Partizánskeho štyri zápasy v rámci ligy z výsledkom dve prehry a dve víťazstvá. S celkom z Partizánskeho to vždy býva otvorený zápas a siedmaci určite prejavili rešpekt nad svojim súperom. Hornonitrančania sú húževnatým tímom, preto sobotňajší vzájomný duel s nimi bol o dobre zvolenej taktike.

 

Prvá tretina prebehla v rýchlom tempe, oba tými dobre korčuľovali a hralo sa bez zbytočných prerušení. O niečo aktívnejší boli domáci, ktorí sa aj v 7.minúte dostali do vedenia presne umiestnenou strelou z hokejky Šimona Drábika.

V druhej tretine sa siedmaci dostávali do tempa a v úvode tretiny sa postupne gólovo presadili Peter Farkaš, Daniel GellenJozef Sládeček, ktorý vsietil gól z presilovej hry. V tejto fáze zápasu boli siedmaci z pod levického hradu lepším tímom čo do gólov ale aj herného obrazu. Odpoveďou na tri rýchle góly Levičanov bola kombinačná akcia domáceho mužstva, ktoré v 34.minúte znižovalo na 2:3 gólom Mareka Poljaka. Zápas sa hral ako sa hovorí hore-dole. Brankári však nedovolili meniť stav stretnutia.

V tretej tretine sme stratili koncentráciu začo nás súper trestal dvoma gólmi z hokejky Andreja Vaňa. Ani za stavu 4:3 pre domáci sa náš tým siedmakov sa nevzdával a minútu aj pol pred koncom zápasu vyrovnával Samuel Drapák na konečných 4:4. Remíza v tomto zápase je plne zaslúžená.

 Góly za HK Levice: 21. Farkaš Peter (Drapák), 22. Gellen, 32. Sládeček, 59. Drapák

 

HK Levice: Grobař – Doboš, Drapák, Ešek, Farkaš J., Farkaš P., Gellen, Horváth Andrej, Juhás, Király, Kravec, Sládeček

I.liga starších žiakov (8.ročník) U14  – 7.kolo

HK Iskra Partizánske – HK Levice 16:0 (5:0, 6:0, 5:0)

 

Góly za HK Levice: --

 

HK Levice: Mejsnar, Petráš – Bartek, Blaško, Bukoven, Hoffer, Kasala, Lobbová, Mišura, Pacala, Paľovčík, Šebeštín, Vrbka

Zdroj a foto: Marián Moravčík

 

 

 

Žiaci HK Levice

 Gólová smršť pod levickým hradom

Mladší žiaci s remízou, Starší žiaci nadelili súperovi 11 gólov

 

 

Súťaž riadená ZsZĽH sa hrá na počesť dlhoročného hokejového rozhodcu a funkcionára ZsZĽH Jozefa Gubalu. Prvoligové mužstvá majú vložené zápasy v tejto súťaži a nastupujú s družstvami výberu 7.ŠHT resp. 5.ŠHT. Náš výber zostavený z hráčov piateho a siedmeho ročníka privítal pod levickým hradom druholigový celok z hlavného mesta HC Petržalku 2010 Bratislava.

 

ZsZĽH (5. ročník) U 12/ Základná časť (Pohár Jozefa Gubalu)

HK Levice – HC Petržalka 2010 Bratislava 5:5  (2:3, 2:1, 1:1)

Panteri z Petržalky túto sezónu nastúpili do ťažkej súťaže o Pohár Jozefa Gubalu, ktorá sa vyznačuje tým, že v nej svoje zápasy odohrajú aj s prvoligovými mužstvami.  

Náš výber zostavený z hráčov piateho a siedmeho ročníka privítal pod levickým hradom v sobotu 1.10.2016 celok HC Petržalka 2010 Bratislava a odohralo práve takýto vsunutý zápas z celkom z hlavného mesta.

Zápas bol naozaj ako na hojdačke, spolu padlo až 10 gólov, čo pre vývoj zápasu bolo len dobre a divákom na štadióne sa to páčilo.

V prvej tretine mohli diváci na štadióne vidieť hneď päť gólov. Začiatok zápasu vyznel v prospech súpera, ktorý využil dieru v našej obrane a už v 7.minúte zápasu otvorili skóre hokejisti hosťujúceho celku samostatným únikom Hany FANČOVIČOVEJ. Levice odpovedali presnou strelou Noela RÉGIHO. V tomto priebehu zápasu začala prestrelka a v priebehu ďalších minút vsietila po dva góly Petržalka a jeden pridali domáci, keď v 18.minúte znižoval na 2:3 z pohľadu domáceho celku Timotej TARIŠKA.

Začiatok druhej tretiny patril hokejistom HC Petržalky, keď už v jej samom úvode znova skóroval hráč hostí Hana FANČOVIČOVÁ. To už bolo z pohľadu domáceho celku 2:4. V priebehu 26.sekúnd padli z našich hokejok dva rýchle góly a z našich sa gólovo presadili Adam KLEPÁČSamuel Michal MORAVČÍK. Druhé dejstvo sme hostí predčili, viac sme korčuľovali a viac sme mali z hry.

Za stavu 4:4 na začiatku tretej tretiny celok Levíc išiel prvý krát v zápase do vedenia, keď v 43.minúte po kombinačnej akcii presne trafil Dominik DRAPÁK. V 51.minúte však prišlo k skrumáži pred našou bránkou, kde sa najlepšie zorientoval hráč Petržalky Oliver KLOBUŠICKÝ, ktorý vyrovnával na konečných 5:5.

 

Góly za HK Levice: 7. Régi (Drapák), 18. Tariška Timotej, 36. Klepáč (Kondač), 37. Moravčík (Sleziak), 43. Drapák

HK Levice: Virág Matúš, Gagač – Homoľa, Krištof, Doboš, Klepáč, Drapák, Rakovič, Vlčko, Sleziak, Kondač, Régi, Karaffa, Jelínek, Virág Jakub, Tariška, Moravčík

 

ZsZĽH (7. ročník) U 14/ Základná časť (Pohár Jozefa Gubalu)

HK Levice – HC Petržalka 2010 Bratislava 11:1  (5:0, 2:0, 4:1)

Hráči nastupovali na zápas s odhodlaním uhrať čo najlepší výsledok. V prvom vzájomnom meraní síl to bola v sobotu 1.10.2016 gólová smršť v podaní domáceho celku. Levický starší žiaci nedali dýchať svojim rovesníkom z Petržalky a naložila im naozaj veľký debakel. Podľa vývoja zápasu sa naši siedmaci od hostí vzďalovali šialeným tempom s každou tretinou.

Prvá a druhá tretina rozhodla zápas, keď sa postupne presadili domáci zverenci trénerskej dvojice Jozef GuťanMarián Fliega. Tri góly vsietil Samuel DRAPÁK a po jednom Mišura, Ešek, Pacala a Kasala.

Tretia tretina skončila z pohľadu hostí 1:4 a celkový dojem z hry domáceho družstva svojimi presnými zásahmi umocnili Farkaš Jakub, Gellen, Horváth Andrej a Kasala. Čestný úspech hostí zaznamenal v 59.minúte Matuš MACKOVICH.

 

Góly za HK Levice: 1. Mišura (Kasala), 1. Drapák,  11. Ešek (Gellen, Horváth Adam), 17. Drapák, 18. Drapák (Moravčík, Kravec), 32. Pacala (Ešek), 40. Kasala (Mišura), 41. Farkaš Jakub, 47. Gellen (Horváth Adam), 53. Horváth Andrej (Kasala, Mišura), 56. Kasala (Mišura)

 

Grobař, Petráš – Blaško, Doboš, Drapák, Ešek, Farkaš, Gellen, Horváth Adam, Horváth Andrej, Juhás, Kasala, Kravec, Mišura, Moravčík, Pacala, VrbkaHK Levice:

  

 

Levická hokejová mládež opäť napredovala, chýba jej však kolektívny úspech

Levice / 6. september 2016

Každým rokom kráča Levická hokejová mládež pevným krokom k lepším výsledkom. Tak to bolo aj v sezóne 2015/2016, kedy hokejový klub HK Levice zaznamenal rekordný počet detí, čím sa pomaly, ale isto doťahuje na slovenskú mládežnícku špičku. Klub však nespí na vavrínoch a práve v štartujúcej sezóne 2016/2017 chce napredovať ešte viac a konečne získať aj nejaký kolektívny úspech. Všeobecne je hokejovej mládeže na Slovensku málo a v meste ako sú Levice je to o to viditeľnejšie. Aj napriek tomu si hokej v Leviciach vytvára silné postavenie a o pár rokov bude hokej v tomto meste dominantným športom. Hokejový klub v Leviciach vychoval a následne do sveta poslal mnoho známych hokejistov. Veď v Leviciach už dlhé roky funguje projekt „hokejovej škôlky“, ktorý je na Slovensku ojedinelý. Na základe tohto projektu si vytvára klub predpoklady pre zvyšovanie a rast hokejovej mládeže v jednotlivých kategóriách. Nepochybne škôlkou to nekončí. Mentálny a vzdelávací proces mladého hokejistu po absolvovaní hokejovej prípravky zabezpečuje hokejový klub HK Levice v spolupráci so IV. Základnou školou Pri Podlužianke, kde sú od piateho ročníka vytvorené športové triedy so zameraním na ľadový hokej. Dievčatá a chlapci majú podmienky pre svoj odborný ale aj fyzický rast. Aj tu nám vyrastajú budúci Levický a slovenský hokejisti.

Radi privítame medzi sebou ďalších záujemcov o tento nádherný „zimný“ šport a kedykoľvek sa môžu prihlásiť buď priamo na klube u trénerov hokejovej prípravky Mgr. Mariána Fliega a Mgr. Michala Dávida na zimnom štadióne v Leviciach. Treba si na začiatok priniesť zo sebou korčule, hokejku a ochranu hlavy.

Mladší a starší žiaci v tomto súťažnom období sa konfrontujú s mužstvami 1.ligy ml. a st. žiakov. V lige nastúpia proti nasledovným tímom v kategóriách 5ŠHT, 6ŠHT, 7ŠHT, 8ŠHT a KADETI.

5ŠHT + 6ŠHT: I. liga mladších žiakov  so 16 mužstvami.

Účastníci: 1. HK Trnava, 2. HK Levice, 3. HK Iskra Partizánske, 4. HC Topoľčany, 5. Okanagan Vienna Tigers , 6. HK Havrani Piešťany, 7. MHKM Skalica, 8. HKL Bratislava, 9. HK Ružinov 99 Bratislava, 10. HC Petržalka 2010,11. HOBA Bratislava, 12. HC Slovan Bratislava,13. HK DUKLA Trenčín, 14. MMHK Nitra, 15. HK Lokomotíva Nové Zámky, 16. HO Hamikovo

7ŠHT + 8ŠHT: I.liga starších žiakov s 14 mužstvami.

Účastníci: 1. HK Trnava, 2. HK Ružinov 99 Bratislava,3. HK Levice,4. HC 2010 Petržalka,5. HK Iskra Partizánske,6. HOBA Bratislava,7. HC Topoľčany,8. HC Slovan Bratislava,9. Okanagan Vienna Tigers, 10. DUKLA Trenčín,11. HK Havrani Piešťany,12. MMHK Nitra,13. MHKM Skalica,14. HK Lokomotíva Nové Zámky

KADETI

Naša najstaršia mládežnícka kategória KADETI, odohrá v tomto súťažnom období 2016/2017 Ligu kadetov. V základnej časti odohrá 28 kôl a postupne sa stretne v regionálnej skupine Západ s nasledovnými mužstvami: 1. MHKM Skalica, 2. MŠK Púchov, 3. HC ŠKP Bratislava, 4. HOBA Bratislava, 5. HK HAVRANI Piešťany, 6. HK Gladiators TRNAVA, 7. HC Topoľčany

Na záver len doplním a povzbudím našu Levickú hokejovú mlaď. Je potešiteľné, že hokejový klub mesta Levice má trénersky pokryté všetky družstvá od hokejovej prípravky až po kadetov, čo je zárukou kvalitnej trénerskej práce. Na tomto môže klub stavať a prvé ligové zápasy ukážu načo naozaj máme. Celá Levická hokejová verejnosť mládežníckom drží palce a povzbudzuje ich do ďalších bojov.

ZDROJ a FOTO: Marián Moravčík

 

 

Na turnaji sa zbierali cenné skúsenosti

Hokejisti ôsmich ročníkov HK Levice – kategória U14 sa zúčastnili kvalitne obsadeného domáceho turnaja, ktorý sa konal v dňoch 27. a 28.8.2016 na zimnom štadióne v Leviciach po záštitou riaditeľky ZŠ pri Podluzianke pani Máriou ČUKOVOU a riaditeľom HK Levice pánom Slavomír omylom BRZOM.

Nie tak často máme možnosť domácej extraligovej a prvoligovej konfrontácie a preto je potešiteľné účasť našich starších žiakov na turnaji šiestich hokejových tímov ročníkov 2002/2003 na domácej pôde. Pre väčšinu chalanov to bola ďalšia hokejová škola, kde sme konfrontovaní našu klubovú školu s ostatnými mužstvami.

Nedávali sme si veľké ciele. Chalani išli od zápasu k zápasu a pozbierali na tomto prípravnom turnaji cenné skúsenosti v konfrontácii s mužstvami zvučných mien (HKM Zvolen, HC 2010 Petržalka, HK Brezno, HC Topoľčany a HC Lučenec). Čo sa týka hry, ukázali sme všetko, načo náš klubový hokej má. Chlapci predviedli pekný hokej a odohrali vyrovnané zápasy.

„Najlepšou previerkou sú ťažké zápasy, v ktorých sa chlapci odhaľujú donaha a to nielen po hokejovej, ale aj po ľudskej stránke. Tam sa cibrí ich výkonnosť i charakter“ poznamenal tréner levickej hokejovej mládež Marián Fliega.

Víťazom turnaja sa stal tím HKM Zvolen pred celkom z Brezna a Lučenca. Naši chlapci sa umiestnili na konečnom piatom mieste s dvoma prehrami, jednou remízou a jednou výhrou.

Vďaka patrí aj hráčom za reprezentáciu klubu a mesta Levice, rodičom za pozitívny prístup k turnaju a podporu svojich detí, celému realizačné mu tímu, sponzorom a trénerom za ich trpezlivosť, mentorský prístup k hráčom a za to, že dali šancu Levickému hokeju a starším žiakom prezentovať sa na kvalitné obsadením turnaji.

Výsledky zápasov HK Levice:

HK Levice 1:1 HC Topoľčany

HK Levice 10:0 HC 2010 Petržalka

HK Levice 0:6 HK Brezno

HK Levice 1:5 HKM Zvolen

Konečné poradie:

 1. HKM Zvolen
 2. HK Brezno
 3. HC Lučenec
 4. HC Topoľčany
 5. HK Levice
 6. HC 2010 Petržalka

Zdroj: Marián Moravčík

 

Štvrtáci pri streleckej chuti, gólové predstavenie v podaní domácich

V nedeľu 21.8.2016 odohrali hráči hokejovej prípravky tretieho a štvrtého ročníka prípravné stretnutie s celkom HK Brezno.

Hráči hokejovej prípravky HK Levice začali zápas lepšie, súpera sme nepodcenili a začiatok zápasu sme využili a odskočili od súpera. Využili sme svoju kvalitu čo sa odzrkadlilo aj na ľade. Horehronci zhruba v polovici zápasu dosahovali skóre, no najbližšie kam sa dostali bol rozdiel troch gólov. Odohrali sme náročný zápas, čo je pre prípravu dobré. Odveta bude 30.8.2016 v Aréne Brezno, kde chceme potvrdiť víťazstvo z domáceho ľadu nad kvalitným súperom z Brezna.

Obidva celky pod Levickým hradom odohrali zápas v priateľskej atmosfére, tak na strane hráčov ako aj na strane rodičov.

Kategória 3,4HP hrá podľa pravidiel SZĽH pre minihokej v tretinách s A a B mužstvom po troch hráčoch.

HK LEVICE – HK BREZNO 22:13 (7:5, 7:6, 8:2)

Marián Moravčík

 

Hokejový klub mesta Levice – mládežnícky hokej / 20.8.2015

Levický mládežnícky hokejisti s HK Levice v kategóriách KADETI, st. a ml. žiaci (8,7,6,5ŠHT) a prípravka 4,3,2,1HP majú za sebou tretí týždeň prípravy na lade pod vedením trénerov HK Levice.             

Tréneri začali svojim zverencom rozdávať prvé pokyny na lade začiatkom augusta a odvtedy prebieha príprava mládežníkov z HK Levice podľa plánu na novú sezónu 2016/2017 – pre súťaže riadené Slovenským zväzom ľadového hokeja. Hráči zaberajú dvojfázovo. Vždy pred tréningom na ľade je 30min. suchý tréning.

Levická hokejová mládež v rámci etapy hokejovej špecializácie mládežníkov zo všetkých kategórií  HK Levice sa špecializuje v prebiehajúcom tréningovom procese na nadchádzajúcu sezónu 2016/17 hlavne na nácvik hokejových zručností, k ich zdokonaľovaniu a neskôr aj k nácviku súčinností hráčov (herné kombinácie). Ďalším cieľom je všestranne rozvíjať základné pohybové schopnosti so zameraním na potreby ľadového hokeja.

 

Úvodné prípravné stretnutia na novú sezónu 2016/2017 odohrali postupne všetky kategórie s celkom z Brezna. Ako prvý odohrali prípravný zápas hráči z kategórie mladších žiakov (5,6ŠHT) na ľade súpera z Horehronia  už 18.8.2016. O pár dní sa predstavili starší žiaci (7,8ŠHT) na domácom ľade 20.8.2016 a sériu prípravných zápasov uzavrela 21.8. aj naša najmladšia kategória a najstaršia kategória Kadeti opäť na domácom ľade.

Turnaj "Šiestich hokejových klubov 2016" kategória U14
V rámci prípravy na nadchádzajúce súťažné obdobie, preverí našich ôsmakov domáci turnaj "Šiestich hokejových klubov", ktorý sa koná v dňoch 27.8. - 28.8.2016 na Zimnom štadióne v Leviciach. Pod Levickým hradom sa predstaví šesť nasledovných tímov - HKM Zvolen, HC2010 Petržalka, HK Brezno, HC Topoľčany, HC Lučenec a domáci tím HK Levice.

Zdroj: Marián Moravčík

 

Turnaj "Šiestich hokejových klubov 2016" kategória U14
V rámci prípravy na nadchádzajúce súťažné obdobie, preverí našich ôsmakov domáci turnaj "Šiestich hokejových klubov", ktorý sa koná v dňoch 27.8. - 28.8.2016 na Zimnom štadióne v Leviciach. Pod Levickým hradom sa predstaví šesť nasledovných tímov - HKM Zvolen, HC2010 Petržalka, HK Brezno, HC Topľčany, HC Lučenec a domáci tím HK Levice.


 

Novinky

Kontakt

 • Základná škola Pri Podlužianke 6, Levice
  Pri Podlužianke 6, 93401 Levice
 • sekretariát: 036/ 6305 261

  školská jedáleň: 036/ 6312 692

  fax: 036/ 6305 261

Fotogaléria