Navigácia

Aktuality

Hokejový klub Levice – HK Levice

Štart novej sezóny alebo malý hokejový mládežnícky boom v HK Levice

Hokejový klub HK Levice organizuje a zabezpečuje komplexný rozvoj ľadového hokeja v meste Levice. Zabezpečuje činnosť všetkých družstiev v majstrovských a iných súťažiach ako samozrejmé vyvrcholenie výchovného a tréningového procesu. Postupná nadväznosť v jednotlivých vekových kategóriách , ktorej vrcholom je seniorské družstvo je zabezpečená od tých najmenších. Dve kategórie hokejovej prípravky, starší a mladší žiaci, nadväzujú v spolupráci so IV. Základnou školou v Leviciach na systém športových hokejových tried od piateho do deviateho ročníka. V športových hokejových triedach trénujú chlapci a dievčatá v rámci vyučovacieho procesu. Na tieto kategórie nadväzuje kategória kadetov. V spolupráci s Materskou školou na Tekovskej a Okružnej ulici v Leviciach hokejový klub HK Levice otvoril v prebiehajúcom súťažnom období už 11.ročník projektu „Príď medzi nás“ , kde pre detičky predškolského veku kluboví kvalifikovaní tréneri zasväcujú do tajov korčuľovania a samotného ľadového hokeja. Ide o ojedinelý projekt na Slovensku.

Všetky družstvá Hokejového klubu Levice hrajú súťaže riadené Slovenským zväzom ľadového hokeja. Vrcholom štruktúry jednotlivých kategórií sú seniori, ktorí v súťažnom období 2018/2019 hrajú II. hokejovú ligu Slovenska.

Pravidelne hrajúce družstvá a kategórie HK Levice:

1.     II. hokejová liga Slovenska – mužstvo seniorov

2.     Liga kadetov (9.ročník)

3.     I. liga starších žiakov (7.+8.ročník)

4.     I. liga mladších žiakov (5.+6.ročník)

5.     Hokejová prípravka 4HP (4. ročník) – prípravné zápasy a turnaje SZĽH

6.     Hokejová prípravka 3HP (3. ročník) – prípravné zápasy a turnaje SZĽH

7.     Hokejová prípravka 0,1,2HP (škôlka,1.+2.ročník) – prípravné zápasy

Hokejový klub Levice na začiatku súťažného obdobia 2018/2019

Hokejová sezóna 2018/2019 pomaly otáča list za listom. V sobotu 15.9.2018 odštartoval ďalší ročník hokejovej sezóny 2018/2019. Sú za nami štyri mesiace letnej prípravy, prípravných zápasov, práce v hokejových prípravkách, preto nemôže chýbať zhrnutie a predstavenie jednotlivých kategórií.

Mužstvo seniorov (II. hokejová liga Slovenska):

Levické hokejové A - mužstvo pod vedením trénera Jaroslava Matejova, bývalého vynikajúceho hráča a dlhoročného kapitána má za sebou odohrané prvé kolo základnej časti v druhej najvyššej hokejovej súťaži Slovenska a to hneď víťazstvo 6:3 na ľade HC Dynamax 96 Nitra.

KADETI (9.ročník):

Levické hokejové mužstvo kadetov pod vedením trénerskej dvojice Michal Dávid – Patrik Bačkor má za sebou premiéru v novom ročníku ligy kadetov, ktorá je rozdelená na štyri základné skupiny podľa regiónov. Naši kadeti odohrajú základnú časť v skupine stredozápad a v prvom kole sa stretli s Prievidzou, ktorej na domácom ľade podľahli 1:6. V základnej časti mužstvo odohrá 14.kôl / 1x doma a 1x vonku postupne s MŠHK Prievidza, HK 95 Považská Bystrica, MsHKM Žilina, HK DUKLA Trenčín, MŠK Púchov, HC Topoľčany a MHA Martin.

Starší žiaci (7.+8.ročník):

Levické hokejové mužstvo starších žiakov 8.ročník pod vedením trénera Júliusa Beňuša má za sebou úspešný vstup do novej sezóny, keď na súperovom ľade v Topoľčanoch zvládli zápas a zvíťazili 8:2. V základnej časti mužstvo odohrá 14.kôl / 1x doma a 1x vonku postupne s HC Topoľčany, HK Iskra Partizánske, HK Havrani Piešťany, HK DUKLA Trenčín, MHC Nové Zámky a MMHK Nitra.

Levické hokejové mužstvo starších žiakov 7.ročník pod vedením trénera Tomáša Segíňa má za sebou prvé kolo základnej časti. V úvodnom zápase v Topoľčanoch si pripísali prehru 3:0.

Mladší žiaci (5.+6.ročník):

Levické hokejové mužstvo mladších žiakov 6.ročník a 5.ročník bude v sezóne 2018/2019 vedené pod taktovkou trénerskej dvojice Jozef GuťanJúlius Beňuš.  Táto liga je rozdelená na štyri regióny (stred, západ A a B, východ). Naši mladší žiaci odohrajú základnú regionálnu časť – v skupine západ B a to postupne v štrnástich kolách so súpermi HC Topoľčany, HK Iskra Partizánske, HK Havrani Piešťany, HK DUKLA Trenčín, MHC Nové Zámky a MMHK Nitra a u piatakov aj s družstvom HK Nové Mesto nad Váhom. Stretnutia sa riadia podľa smernice SZĽH.

V rámci novej súťažnej sezóny mladší a starší žiaci odohrajú aj vložené zápasy v súťaži o pohár Jozefa Gubalu najmä z družstvami 7.ŠHT a 5.ŠHT, pričom však môžu doplniť družstvo hráčmi príslušnej vekovej kategórie, prípadne mladšími hráčmi s ostaršením.

Hokejová prípravka 4HP (4.ročník):

Levické hokejové družstvo štvrtáckej športovej hokejovej prípravky (4HP) pod vedením trénera Michala Dávida a Patrika Bačkora hrá výlučne v sezóne 2018/2019 minihokej turnajovým spôsobom SZĽH.

Hokejová prípravka 3HP (3.ročník):

Levické hokejové družstvo tretiackej športovej hokejovej prípravky (3HP) pod vedením trénera Tomáša Segíňa a Ivana Káčera hrá výlučne v sezóne 2018/2019 minihokej turnajovým spôsobom SZĽH.

Hokejová prípravka 0,1,2HP (1.+2.ročník): Levické hokejové družstvo našej najmladšej športovej hokejovej prípravky (1,2HP) majú pod palcom skúsený tréneri, ktorý pôsobili či už ako hráči, alebo tréneri v rôznych domácich a zahraničných ligách.  Mená trénerov ako Marcel Ozimák či Daniel Socha netreba zvlášť predstavovať. Dopĺňať ich budú v novej sezóne nie menej známe mená levického hokeja ako Tomáš Segíň, Ivan Schwarz či Patrik Bačkor. V tejto vekovej kategórie sa naši najmladší učia základy hokejovej školy a korčuľovania a teda skúsenosti budú mať od koho čerpať.

Marian Moravčík – HK Levice

Žiaci HK Levice

Kadeti s prvým víťazstvom, Púchov obrali o dva body

Mladší a starší žiaci mali voľno

Levický kadeti v nedeľu zvíťazili na domácom ľade nad favorizovaným Púchovom 4:3 a pripísali si tak v aktuálnej sezóne prvé dva body do tabuľky divízie stredozápad a odrazili sa od dna tejto divízie.

Liga kadetov U15  – 5.kolo

HK Levice – MŠK Púchov 4:3 (3:2, 1:0, 0:1)

Úvodné minúty zápasu patrili domácim čo aj využili a v 1.minúte strelili otvárací gól zápasu autorom ktorého bol Samuel DRAPÁK po krásnom prieniku a za asistencie Samuela PACALU a Jozefa SLÁDEČEKA.  Hráči Púchova sa od úvodu tlačili pred nášho domáceho brankára GRIESBACHA, aktivita hostí sa stupňovala z čoho pramenil vyrovnávajúci gól na 1:1 v 7.minúte. Levický kadeti sa nenechali otráviť inkasovaným gólom a už o 74sekúnd zvyšoval na 2:1 Martin KASALA. Púchov síce sa znova dotiahol a v 10minúte vyrovnával na 2:2.

Napriek tomu iskierku nádeje v prvej tretine na konečný úspech vykresal v 16.minúte Martin KASALA, ktorý po obkrúžení bránky hostí nemilosrdne prestrelil hosťujúceho golmana Tomáša IŽVOLDA.

V druhej tretine nám výborne vyšla 31.minúta, keď po predošlých dvoch domácich vylúčeniach zvyšoval vedenie na 4:2 opäť Martin KASALA.

Tretia tretina sa niesla v nervóznom duchu, vylučovalo sa na jednej aj druhej strane. Hostia v závere tretiny využili ponúknutú presilovku v hre o jedného hráča znižovali v 56.minúte na 4:3. Hostia sa naďalej tlačili pred domáceho brankára a aj napriek ich snahe pri záverečnej powerplay sa domáce mužstvo Levických kadetov ubránilo a zaslúžene zvíťazilo.

Michal Dávid (tréner HK Levice - kadeti): „Vedeli sme kto je v tomto stretnutí favoritom. Hráči týmto víťazstvom nabrali potrebné sebavedomie do ďalších zápasov. Konečne sa nám podarilo premieňať príležitosti nakoľko niekoľko posledných zápasov sme sa s koncovkou trápili. Verím a opakujem, že dnešný zápas nám do ďalších bojov dodá sebavedomie. Hráčov chcem pochváliť za bojovnosť i snahu počas zápasu. Istý rešpekt tu je potrebný, samozrejme chceme, aby sa hráči nebáli.“

Góly za HK Levice: 1. Drapák (Pacala, Sládeček), 8. Kasala (Ordogh), 16. Kasala (Schwarz), 31. Kasala (Sládeček)

HK Levice: Griesbach, Grobař – Pacala, Šucha, Sládeček, Ešek, Drapák – Doboš, Schwarz, Farkaš, Dvorák, Moravčík F. - Príbela, Ordogh, Kasala, Horváth

Nasledujúci zápas kadetov: HC Topoľčany – HK Levice (14.10.2018) 6.kolo, Liga kadetov

Zdroj: Marián Moravčík

3+4HP HK Levice

Víťazom LEV CUPu 2018 všetky zúčastnené tímy

LEV CUP 2018 – 6.10.2018

Účastníci: 4HP - HK Levice, HC Zlaté Moravce, HK Nové Zámky, HO Hamikovo

3HP – HK Levice žltí, HK Nové Zámky, HK Levice zelení, HK Trnava

V sobotu 6. októbra 2018 sa na zimnom štadióne v Leviciach konal LEV CUP 2018 - prvý zo série turnajov tretiackych a štvrtáckych hokejových prípraviek - 3+4HP organizovaných pod záštitou SZĽH.  Turnaja sa zúčastnilo spolu osem družstiev. Okrem domácich troch družstiev Levičanov sa na turnaji predstavili aj družstvá z Nových Zámkov, Trnavy, Hamikova a Zlatých Moraviec a  víťazom boli všetky družstvá!

Minihokej je špecifická aktivita v ľadovom hokeji vo vekovej kategórii prípraviek, ktorá sa riadi osobitnými pravidlami schválenými SZĽH.

Cennejšie ako medaily z tohto turnaja sú skúsenosti v ťažkej konfrontácii. Dievčatá a chlapci predviedli neskutočne krásny kombinačný hokej a bojovali v každom zápase. Iba hráči, ktorí sa pripravujú zvládnuť víťazstvo aj prehru a sú pripravení na všetko majú šancu byť dlhodobo úspešní. A naši tretiaci a štvrtáci takýmto tímom jednoznačne sú! Hráči prežili peknú sobotu plnú emócií, tak ako aj ich rodičia a tento fakt nech je najväčšou satisfakciou pre všetkých zúčastnených.

Michal Dávid, tréner HK Levice: „Chcem pochváliť všetkých chlapcov, ktorí sa zúčastnili turnaja. Odohrali ho s radosťou a ukázali, že sa vedia baviť hokejom, a keď je to potrebné aj zabojovať. Aj keď sa nehralo o víťazstvo hráči nepodcenili žiadneho zo súperov, hrali kombinačný hokej a v každom zápase sa snažili až do konca. Naši chlapci ukázali čo v nich je a svoj potenciál sa snažili využiť na maximum. Zistili, že keď sa niečo robí s radosťou a nasadením, úspech nemusí byť ďaleko. Chcem im za predvedené výkony poďakovať, lebo som si turnaj užíval s nimi,“ zhodnotil účinkovanie svojich zverencov Michal Dávid a ďalej dodal: „Touto cestou by som sa chcel poďakovať aj všetkým rodičom za pozitívny prístup k turnaju a podporu svojich detí športe zvanom hokej.“

HK Levice reprezentovali:

Tím 4HP: Havran, Doboš, Záhorský, Ižold, Nedorolík, Urge, Sava, Torda, Hraško, Ižoldová

Tím 3HP zelení: Klein, Ráček, Martinkovič, Krajčír, Hlinčík, Lajčín, Caban

Tím 3HP žltí: Valach, Šmikniar, Čižmár, Kisela, Faško, Moravčík, Ševčík