Navigácia

Aktuality

Žiaci HK Levice

Sumár 9.kola starší a mladší žiaci

Mládeži s Partizánskym sa darilo striedavo

 

Zvíťazili siedmaci a ôsmaci, mladší žiaci s Partizánskym doma neuspeli. V základnej časti hokejové tímy mladších a starších žiakov nastúpili v sobotu proti súperovi v odvetných zápasoch s odhodlaním byť lepší ako hráči Partizánskeho. S polovice sa to podarilo.

 

9.kolo

Siedmaci prelomili štvorzápasovú negatívnu sériu, od začiatku sa hral vyrovnaný zápas, čo mu nasvedčuje aj skóre tretín, v druhej tretine siedmaci šli do štvorgólového vedenia, ktoré si v konečnom účtovaní aj nakoniec udržali. Tím ôsmakov od druhej tretiny v Partizánskom diktoval tempo hry a nakoniec „udržal“ víťazstvo.

Mladšia kategória na domácom ľade v oboch prípadoch nestačila na svojich rovesníkov z Partizánskeho. Zápas piatakov bol doslova vyrovnaný, aj keď konečný výsledok tomu nenaznačuje, veď po druhej tretine svietilo na časomiere 4:4. V tretej tretine sa súper ale vzdialil od vytúženého víťazstva a v 52.minúte vyhrával 4:7 a piataci v závere už len korigovali na konečných 5:7. Šiestaci predviedli vyrovnanú hru, bohužiaľ strelecky sa v tomto meraní síl nepresadili aj napriek pozitívnej bilancii striel 39:21.

 

 

I.liga mladších žiakov (5.ročník) U11  – 9.kolo

HK Levice – HK Iskra Partizánske 5:7 (2:3, 2:1, 1:3)

HK Levice: Vlačuha Jakub – Vlačuha Samuel, Gagač, Gajdács, Kaszás – Mucha, Varga, Galley, Karkošková, Jakubík – Hafič, Vaňatka, Smolka, Vízner, Hrivňák

 

I.liga mladších žiakov (6.ročník) U12  – 9.kolo

HK Levice – HK Iskra Partizánske 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)

HK Levice: Príbela – Kúkel, Zlatňanský, Feníková, Vrecník, Hlinčík – Tariška, Blanař, Mikloško, Ildža, Mihalík – Chovanec, Török, Horváth

 

 

I.liga starších žiakov (7.ročník) U13  – 9.kolo

HK Iskra PartizánskeHK Levice  5:9 (2:3, 1:4, 2:2)

Góly za HK Levice: 5. Karaffa (Régi, Mandelíková), 8. Vlčko, 13. Jelínek, 23. Sleziak (Jelínek), 30. Vlčko (Sleziak), 34. Kondač, 34. Régi (Karaffa), 59. Vlčko, 60. Krivočenko (Minár, Virág J.)

HK Levice: Gagač S., Virág M. - Doboš, Vinohradský, Moravčík S., Vlčko, Jelínek – Tariška, Minár, Krivočenko, Mandelíková, Virág J. - Régi, Kondač, Sleziak, Karaffa

 

I.liga starších žiakov (8.ročník) U14  – 9.kolo

HK Iskra PartizánskeHK Levice  3:5 (1:1, 0:3, 2:1)

Góly za HK Levice: 20.  Ördögh (Kasala, Šucha), 26.  Ördögh (Kasala, Bíňovský), 28. Šútor (Kasala), 33.  Ördögh (Kasala), 41. Klepáč (Šútor)

HK Levice: Tariška, Adámik – Šucha, Zajko, Ördögh, Kasala, Šútor – Šeliga, Klepáč, Drapák, Duchoň – Šabo, Šabová, Schwarz, Jurík - Bíňovský

 
   

 

Zdroj a foto: Marián Moravčík

 

 

3+4HP HK Levice

Turnaje hokejovej prípravky 3HP + 4HP v mesiaci November

 

Hokejové prípravky 3HP + 4HP čakajú v novembri tri zväzové turnaje (dva vonku a jeden na domácom ľade).

Prvý turnaj sa odohral už 3.11.2018 na zimnom štadióne v Bratislave – Lamači.

 

Druhý turnaj levickú hokejovú prípravku čaká v sobotu 10.11.2018 v Nových Zámkoch. Na tomto turnaji si mladí Levičania zrovnajú sily so súpermi z družstiev Nových Zámkov, Bratislavského Ružinova a Nitry. 

 

Tretí turnaj odohráme na domácej pôde pod názvom LEV CUP v sobotu 17.11.2018. Okrem domácich hokejistov sa v Leviciach predstavia tímy HKL Bratislava – Lamač, HC Slovan Bratislava a HK Havrani Piešťany.

 

 

LAMAČ CUP 2018 – 3.11.2018

 

Účastníci: 4HP – HKL Bratislava, HK Levice, Slovan BA modrí, HC Zlaté Moravce

                   3HP – HKL Bratislava, HK Levice, Slovan BA modrí, Slovan BA bieli

 

Hokejové prípravky tretích a štvrtých ročníkov hrajú podľa pravidiel SZĽH pre minihokej v tretinách a v sobotu 3.11.2018 odohrali svoj druhý turnaj v tejto sezóne pod záštitou Západoslovenského zväzu ľadového hokeja.

V sobotné ráno levické družstvá hokejovej prípravky cestovali do hlavného mesta, kde absolvovali kvalitne obsadený turnaj na ľade HKL Bratislava - Lamač. Zúčastnili sa ho družstvá HK Levice, HC Zlaté Moravce, Slovan Bratislava a domáci team HKL Bratislava - Lamač. Zúčastnené družstvá ukázali veľkú chuť víťaziť a odohrali kvalitné zápasy, mladý hokejisti a hokejistky si viedli skvele. Očakávanie od turnaja sa naplnilo, zúčastnilo sa ho 90 detí zo všetkých zúčastnených družstiev. V týchto zápasoch výsledok nie je dôležitý, keďže sa naberá prvá skúsenosť v zápasovom nasadení. A kto vyhral? Vyhrali všetci, my aj súper, nakoľko nikto neriešil štatistiky a góly a všetci sa hokejom bavili.

Michal Dávid, tréner HK Levice: Bolo zaujímavé pozorne sledovať, čo všetko sa od októbra najmladšia kategória naučila. Hráči korčuľovali o dušu a boli tam aj náznaky veľkého hokeja, keď mužstvá v mini zápasoch išli doslova do osobných súbojov. Chlapci dokázali hrať s chuťou a záujmom. Turnaj splnil svoj účel a to konfrontovať sa so súperom, získať zápasovú skúsenosť a odohrať zápas s nasadením a bojovnosťou. Chcem sa poďakovať všetkým zúčastneným trénerom, že sme si mohli vyskúšať to, čo sme sa naučili na tréningoch, veľká pochvala patrí hráčom za výkon a reprezentáciu klubu a vďaka patrí aj rodičom za čas a podporu pri tomto peknom športe. Máme ešte kus roboty pred sebou, ale je vidieť, že sa to oplatí!“

 

 
 

 

Zdroj: Marián Moravčík

 

V Leviciach prebehol výcvikový tábor reprezentácie do 15 rokov

Reprezentačná pätnástka ukončila sériu výcvikových táborov v Leviciach

 

Najmladšia reprezentácia má za sebou prvé tri zrazy, ten posledný sa konal v dňoch 29. - 31.10.2018 na zimnom štadióne v Leviciach. Hlavný tréner a realizačný tím slovenskej reprezentácie do 15 rokov vyskúšali spolu vyše sto mládežníckych hokejistov. Treba poznamenať, že ročník 2004 je špecifický tým, že už teraz hrá veľa hráčov tohto ročníka dorastenecké súťaže. Dá sa teda povedať, že na týchto regionálnych výcvikových táboroch sa schádzali hráči, ktorí sú kdesi na pomedzí kadetskej a dorasteneckej súťaže.

Levický hokejový klub počas tohto zrazu reprezentácie do 15 rokov vytvoril optimálne podmienky pre tento výcvikový tábor reprezentácie. Hráči SR15 v rámci výcvikového tábora odohrali aj dva modelové zápasy pod drobnohľadom realizačného tímu slovenskej reprezentácie do 15 rokov. Ten je poskladaný ako mix rôznych stavov – akademicky fundovaných ľudí, ľudí s bohatou trénerskou kariérou, či ľudí, ktorí majú za sebou naopak bohatú hráčsku kariéru.

Trio hráčov HK Levice v nominácii SR15 na domácej pôde

Levický hokejový klub, na návrh domácich mládežníckych trénerov nominoval na základe požiadavky a na návrh reprezentačného trénera Branislava Vargu aj trio hráčov levického mládežníckeho hokeja. Samuel DRAPÁK, Šimon DOBOŠ a Martin KASALA v aktuálnej sezóne nastupujú za mužstvo deviatakov v lige kadetov.

Samuel DRAPÁK a Martin KASALA v aktuálnej sezóne ligy kadetov figurujú v prvej dvadsiatke v štatistikách produktivity, kde Samuel Drapák odohral sedem zápasov, zaznamenal šesť gólov a dve asistencie čo znamená v priemere 1,14 bodov na zápas. Martin Kasala je síce hráčom ôsmeho ročníka, no miestenku si zaslúžil svojimi výkonmi v oboch kategóriach (8SHT + kadeti). Šimon Doboš hrá na pozícii obrancu a jeho úloha v zápasoch je kľúčová. V aktuálnej sezóne figuruje v štatistikách v prvej dvadsiatke. Obrancovia málokedy strieľajú, ale Šimon pokiaľ má dobrú pozíciu sám strieľa na bránu.

Medzi náhradníkmi – na telefonické zavolanie – boli pripravený ďalší traja hráči HK Levice: Július ADÁMIK (brankár), Samuel EŠEK (útočník) a Andrej ÖRDÖGH (útočník).

Ako sa vyjadril tréner reprezentácie Branislav Varga:Každý jeden hráč, vrátane tých, ktorí neboli na týchto troch regionálnych výcvikových táboroch, má šancu dostať sa do reprezentácie.  My, tréneri, budeme len a len radi, ak nám ďalší hráči spôsobia svojimi výkonmi takéto príjemné starosti pri tvorbe nominácie. Aj naďalej budeme hráčov skautovať, chodiť po kluboch, budeme sledovať tréningy a zápasy…“.  

 

Jozef GUŤAN (sekretár HK Levice, tréner mládeže):V prvom rade chcem hráčom zagratulovať k nominácii a prajem im veľa úspechov pri ďalšom napredovaní vo výberoch. Je len dobré, že v Leviciach vyrastá silná generácia mladých hokejových talentov vo svojich kategóriách podporovaných mládežníckymi trénermi HK Levice."

 

 

Zdroj: Marian Moravcik a SZĽH

Foto: Vojto Kasala

 

 

KADETI HK Levice

Považská Bystrica nedala šancu v odvete Leviciam

 

Dnešná nedeľa priniesla pod Levický hrad kadetom pomerne ďaleko vzdialeného súpera z Považskej Bystrice. Hosťom sa viac gólovo vydaril úvod zápasu a v 19.minúte viedli už 2:0. Kadeti sa na začiatku druhej tretiny v 25.minúte vrátili do zápasu gólom Samuela EŠEKA, ale len na krátko. V 27.minúte na 1:3 zvyšoval hosťujúci hráč Považskej Bystrice a v 37.minúte po vylúčení hráča Levíc súper zvyšoval na 1:4 z pohľadu Levíc. Tretia tretina nevybočila z „tempa“, kadeti v 48.minúte znižovali gólom Samuela DRAPÁKA na 2:4, ale hostia sa nedali vyviesť z hernej pohody v závere pridali ešte dva presné zásahy a Levičanov už k ničomu nepustili.

 

Liga kadetov U15  – 9.kolo

HK Levice – HK´95 Považská Bystrica 2:6 (0:2, 1:2, 1:2)

 

Góly za HK Levice: 25. Ešek (Sládeček), 48. Drapák (Kasala, Ordogh)

 

HK Levice: Grobař – Šucha, Vrbka, Šeliga, Ešek, Sládeček – Doboš, Príbela, Ordogh, Kasala, Drapák – Juhás, Moravčík, Kravec, Horváth

 

Michal Dávid (tréner HK Levice - kadeti): „S priebehom zápasu nie som spokojný. Opticky z nášho pohľadu najlepšie vyznela tretia tretina aj keď to tak nevyzerá. Hrali sme so súperom, ktorý v tabuľke je pred nami o dve miesta vyššie a tento zápas určite mal vyznieť v náš prospech. Bohužiaľ súperovi sme prihrali na tri góly, čo aj využil a skóroval. Naopak, ponúknutú šancu v závere zápasu hry 6 na 3 skorigovať výsledok zápasu sme nevyužili. Každý si musíme uvedomiť, kde spravil chybu a čo spraviť inak. Čaká nás ťažký zápas so Žilinou, chlapci zregenerujú. Na zimnom štadióne v Leviciach prebieha výcvikový tábor reprezentačnej SR16 na ktorý sa pôjdeme v rámci mentálneho tréningu pozrieť.“

 

Nasledujúci zápas kadetov: MsHKM Žilina – HK Levice (15.11.2018 o 16:30) 10.kolo, Liga kadetov

   

 

Zdroj: Marián Moravčík

 

Žiaci HK Levice

Sumár 8.kola starší a mladší žiaci

Proti Topoľčanom úspešný len ôsmaci, tesné prehry piatakov a šiestakov

 

Sobotný program s dátumom 3.11.2018 priniesol meranie síl našich žiakov a ich súperom boli Topoľčany. Siedmaci, šiestaci a piataci nastúpili už v odvetných dueloch a zabojovali s rovesníkmi s HC Topoľčany o výsledok. O lepší výsledok pre mužstvo HK levice sa postarali ôsmaci svojimi 7 gólmi v sieti súpera na domácom ľade s pekným konečným výsledkom v náš prospech... . Hráčom všetkých žiackych kategórií sa za bojovnosť treba určite poďakovať.

 

8.kolo

Doslova vyrovnané zápasy odohrali mladší žiaci v Topoľčanoch avšak víťazstvo to neprinieslo. Piataci prvú tretinu vyhrali a vyzeralo to na sľubný výsledok. Viac šťastia mali domáci hráči Topoľčian. Šiestaci vo svojom zápase boli blízko k bodovému zisku, prvá aj druhá tretina bola vyrovnaná. V tretej tretine sa súper vzdialil o dva góly, tím šiestakov sa doťahoval avšak v konečnej gólovej prestrelke bol úspešnejší domáci tím. Siedmaci po nerozhodnej prvej tretine 0:0 sa v ďalšom dejstve veľmi snažili ale efektívny boli hostia.

Mužstvo starších žiakov ôsmeho ročníka sa postaralo svojimi 7 gólmi v sieti súpera o hladký priebeh stretnutia a zaslúžene si pripísali druhé víťazstvo nad Topoľčanmi v tejto sezóne.

 

 

I.liga mladších žiakov (5.ročník) U11  – 8.kolo

HC Topoľčany – HK Levice 5:3 (2:3, 1:0, 2:0)

HK Levice: Vlačuha J., Simander  – Gagač, Hafič, Vlačucha S., Ildža, Gajdács – Vaňatka, Varga, Doboš, Jakubík – Mucha A., Karkošková, Smolka, Mucha F.

 

I.liga mladších žiakov (6.ročník) U12  – 8.kolo

HC Topoľčany – HK Levice 7:6 (0:0, 4:4, 3:2)

HK Levice: Majba – Zlatňanský, Chovanec, Feníková, Vrecník, Hlinčík – Kúkel, Blanař, Torok, Kaszás, Tariška – Mikloško, Horváth, Hrivňák

 

I.liga starších žiakov (7.ročník) U13  – 8.kolo

HK Levice – HC Topoľčany  0:5 (0:0, 0:2, 0:3)

Góly za HK Levice:

HK Levice: Gagač S., Virág M. - Tariška, Vinohradský, Krivočenko, Vlčko, Jelínek – Doboš, Régi, Karaffa, Minár, Moravčík S. - Virág J., Mandelíková, Sleziak

 

I.liga starších žiakov (8.ročník) U14  – 8.kolo

HK Levice - HC Topoľčany  7:1 (2:0, 3:1, 2:0)

Góly za HK Levice: 1. Kasala (Zajko, Ordogh), 12. Drapák, 23. Šútor (Ordogh, Kasala), 25. Kasala (Šucha, Šabo), 29. Kasala (Ordogh, Šútor), 52. Drapák (Ordogh), 54. Kasala (Jurík, Šucha)

HK Levice: Adámik – Šeliga, Šucha, Šútor, Kasala, Ordogh – Zajko, Schwarz, Duchoň, Drapák, Jurík – Bíňovský, Šabo, Šabová

Zdroj a foto: Marián Moravčík

 

KADETI HK Levice

Kadeti: Motivácia?  Všetkým dokázať že nie sme nuly!

 

V nedeľu Levický kadeti otvárali druhú časť základnej časti regionálnej divízie stredozápad prvým odvetným zápasom v Prievidzi. A práve v Prievidzi hokejovo vyrastal slovenský hokejový reprezentant Andrej Sekera. Ako talentovaný hráč patril medzi najlepších starších žiakov v prvej lige SR.

Kadeti v prvej polovici základnej časti odohrali sedem zápasov ale len v jednom dokázali bodovať a to proti Púchovu, ktorý sa po ôsmom kole nachádza v tabuľke stredozápadnej divízie na treťom mieste s dvanástimi bodmi pred Prievidzou a Trenčínom.

Levický tím kadetov je v nadchádzajúcich odvetných zápasoch pripravený dokázať všetkým že nie sú nuly a vrátiť požičané ostatným tímom v odvetných zápasoch.

 

Liga kadetov U15  – 8.kolo

MŠHK Prievidza – HK Levice 8:2 (3:1, 3:1, 2:0)

 

Góly za HK Levice: 13. Drapák (Šucha), 37. Sládeček (Drapák)

 

HK Levice: Griesbach – Vrbka, Zachar, Šucha, Ešek, Pacala – Kravec, Doboš, Šeliga, Sládeček, Drapák – Schwarz, Horváth, Dvorák, Juhás

 

Michal Dávid (tréner HK Levice - kadeti): „Túto sezónu sme sa s Prievidzou stretli už po štvrtý krát – dva krát v príprave a teraz dva krát v lige. Bohužiaľ ani tentoraz sme nebodovali. Prvý gól sme inkasovali už v 59. sekunde čo nás vždy rozhodí. Vedeli sme, že budeme v úvode čeliť tlaku, no neustáli sme ho. V prvej tretine sme boli aktívny, tlačili sme sa pred bránku, na strely to bolo 9:8. V druhej tretine bola hra vyrovnaná, no inkasovali sme štvrtý gól a potom sme zápas v podstate už len dohrávali. Samozrejme ubíja nás to, že nedokážeme byť viac efektívny v koncovkách. Musíme čo najviac strieľať, jedným hráčom ísť do bránky a dorážať. V nedeľu odohráme domáci zápas s Považskou Bystricou. Príďte povzbudiť našich mladých chlapcov.“

 

Nasledujúci zápas kadetov: HK Levice – HK´95 Považská Bystrica (04.11.2018 o 11:00) 9.kolo, Liga kadetov

 

Zdroj: Marián Moravčík

KADETI HK Levice

Kadeti: Motivácia?  Všetkým dokázať že nie sme nuly!

 

V nedeľu Levický kadeti otvárali druhú časť základnej časti regionálnej divízie stredozápad prvým odvetným zápasom v Prievidzi. A práve v Prievidzi hokejovo vyrastal slovenský hokejový reprezentant Andrej Sekera. Ako talentovaný hráč patril medzi najlepších starších žiakov v prvej lige SR.

Kadeti v prvej polovici základnej časti odohrali sedem zápasov ale len v jednom dokázali bodovať a to proti Púchovu, ktorý sa po ôsmom kole nachádza v tabuľke stredozápadnej divízie na treťom mieste s dvanástimi bodmi pred Prievidzou a Trenčínom.

Levický tím kadetov je v nadchádzajúcich odvetných zápasoch pripravený dokázať všetkým že nie sú nuly a vrátiť požičané ostatným tímom v odvetných zápasoch.

 

Liga kadetov U15  – 8.kolo

MŠHK Prievidza – HK Levice 8:2 (3:1, 3:1, 2:0)

 

Góly za HK Levice: 13. Drapák (Šucha), 37. Sládeček (Drapák)

 

HK Levice: Griesbach – Vrbka, Zachar, Šucha, Ešek, Pacala – Kravec, Doboš, Šeliga, Sládeček, Drapák – Schwarz, Horváth, Dvorák, Juhás

 

Michal Dávid (tréner HK Levice - kadeti): „Túto sezónu sme sa s Prievidzou stretli už po štvrtý krát – dva krát v príprave a teraz dva krát v lige. Bohužiaľ ani tentoraz sme nebodovali. Prvý gól sme inkasovali už v 59. sekunde čo nás vždy rozhodí. Vedeli sme, že budeme v úvode čeliť tlaku, no neustáli sme ho. V prvej tretine sme boli aktívny, tlačili sme sa pred bránku, na strely to bolo 9:8. V druhej tretine bola hra vyrovnaná, no inkasovali sme štvrtý gól a potom sme zápas v podstate už len dohrávali. Samozrejme ubíja nás to, že nedokážeme byť viac efektívny v koncovkách. Musíme čo najviac strieľať, jedným hráčom ísť do bránky a dorážať. V nedeľu odohráme domáci zápas s Považskou Bystricou. Príďte povzbudiť našich mladých chlapcov.“

 

Nasledujúci zápas kadetov: HK Levice – HK´95 Považská Bystrica (04.11.2018 o 11:00) 9.kolo, Liga kadetov

 

Zdroj: Marián Moravčík

Žiaci HK Levice

Sumár 6.kola starší a mladší žiaci

Piataci rozobrali Nové Zámky, šiestaci s remízou, siedmaci a ôsmaci vonku bez bodu.

 

Prvá hokejová liga mladších a starších žiakov v sobotu lákala svojimi zápasmi na každý štadión. Levická hokejová mlaď mala na programe 6.kolo základnej časti v ktorom si zmerala sily s rovesníkmi z Nových Zámkov. Piataci na domácom ľade nasúkali Zámčanom trinásť gólov, šiestaci odohrali výbornú prvú a tretiu tretinu a remíza teší. Siedmaci a osmaci mali príležitosť nabrať správny smer po minulo týždňovom zaváhaní v Trenčíne.

 

6.kolo

Piataci triumfovali 13:3 nad hosťujúcimi hráčmi MHC Nové Zámky v sobotňajšom stretnutí 6.kola I. hokejovej ligy mladších žiakov. Domáci viedli po prvej tretine 6:0 a vytvorili sa tak dobrý základ pre úspech v tomto zápase. Druhá a tretia tretina to len potvrdila.

Úvodná tretina u šiestakov bola podľa ich predstáv, to čo si povedali pred zápasom v kabíne aj dodržali. O osude zápasu rozhodla druhá tretina v ktorej sa päťkrát presadili hostia čo ich nakoplo, no nakoniec sa v 51.minúte presadil domáci hráč a body sa nakoniec delili.

Siedmaci a ôsmaci v na ľade hostí utŕžili prehry. Bohužiaľ hokejovú drzosť a väčší hlad po víťazstve mal súper.

 

I. liga mladších žiakov (5.ročník) U11  – 6.kolo

HK Levice – MHC Nové Zámky 13:3 (6:0, 3:1, 4:2)

HK Levice: Lajčín, Simander  – Gagač, Vlačuha, Gajdács, Ildža – Vaňatka, Hafič, Mucha, Karkošková, Vízner – Nedorolík, Doboš, Varga

 

I. liga mladších žiakov (6.ročník) U12  – 6.kolo

HK Levice – MHC Nové Zámky 7:7 (2:1, 3:5, 2:1)

HK Levice: Krčmár – Zlatňanský, Tariška, Mikloško, Hlinčík, Feníková – Chovanec, Mucha, Blanář, Kaszás, Galley – Kúkel, Mihalík

 

I. liga starších žiakov (7.ročník) U13  – 6.kolo

MHC Nové Zámky – HK Levice  8:4 (3:1, 1:2, 4:1)

Góly za HK Levice: 15. Régi, 29. Régi (Karaffa), 34. Karaffa (Régi), 59. Karaffa (Jelínek)

HK Levice: Gagač, Virág Matúš – Doboš, Homoľa, Régi, Vlčko, Karaffa – Tariška, Mandelíková, Horváth, Jelínek, Vinohradský – Moravčík S., Sleziak, Grósová

 

I. liga starších žiakov (8.ročník) U14  – 6.kolo

MHC Nové Zámky – HK Levice  10:2 (2:0, 5:0, 3:2)

Góly za HK Levice: 47. Ordogh (Kasala), 52. Šútor (Bíňovský)

HK Levice: Tariška, Adámik – Šucha, Šabo, Šútor, Kasala, Ordogh – Šeliga, Zajko, Klepáč, Drapák, Duchoň – Bíňovský, Jurík, Schwarz, Šabová

Zdroj a foto:  Marián Moravčík

 

Štart novej sezóny alebo malý hokejový mládežnícky boom v HK Levice

Hokejový klub HK Levice organizuje a zabezpečuje komplexný rozvoj ľadového hokeja v meste Levice. Zabezpečuje činnosť všetkých družstiev v majstrovských a iných súťažiach ako samozrejmé vyvrcholenie výchovného a tréningového procesu. Postupná nadväznosť v jednotlivých vekových kategóriách , ktorej vrcholom je seniorské družstvo je zabezpečená od tých najmenších. Dve kategórie hokejovej prípravky, starší a mladší žiaci, nadväzujú v spolupráci so IV. Základnou školou v Leviciach na systém športových hokejových tried od piateho do deviateho ročníka. V športových hokejových triedach trénujú chlapci a dievčatá v rámci vyučovacieho procesu. Na tieto kategórie nadväzuje kategória kadetov. V spolupráci s Materskou školou na Tekovskej a Okružnej ulici v Leviciach hokejový klub HK Levice otvoril v prebiehajúcom súťažnom období už 11.ročník projektu „Príď medzi nás“ , kde pre detičky predškolského veku kluboví kvalifikovaní tréneri zasväcujú do tajov korčuľovania a samotného ľadového hokeja. Ide o ojedinelý projekt na Slovensku.

Všetky družstvá Hokejového klubu Levice hrajú súťaže riadené Slovenským zväzom ľadového hokeja. Vrcholom štruktúry jednotlivých kategórií sú seniori, ktorí v súťažnom období 2018/2019 hrajú II. hokejovú ligu Slovenska.

Pravidelne hrajúce družstvá a kategórie HK Levice:

1.     II. hokejová liga Slovenska – mužstvo seniorov

2.     Liga kadetov (9.ročník)

3.     I. liga starších žiakov (7.+8.ročník)

4.     I. liga mladších žiakov (5.+6.ročník)

5.     Hokejová prípravka 4HP (4. ročník) – prípravné zápasy a turnaje SZĽH

6.     Hokejová prípravka 3HP (3. ročník) – prípravné zápasy a turnaje SZĽH

7.     Hokejová prípravka 0,1,2HP (škôlka,1.+2.ročník) – prípravné zápasy

 

 

Hokejový klub Levice na začiatku súťažného obdobia 2018/2019

Hokejová sezóna 2018/2019 pomaly otáča list za listom. V sobotu 15.9.2018 odštartoval ďalší ročník hokejovej sezóny 2018/2019. Sú za nami štyri mesiace letnej prípravy, prípravných zápasov, práce v hokejových prípravkách, preto nemôže chýbať zhrnutie a predstavenie jednotlivých kategórií.

 

Mužstvo seniorov (II. hokejová liga Slovenska):

Levické hokejové A - mužstvo pod vedením trénera Jaroslava Matejova, bývalého vynikajúceho hráča a dlhoročného kapitána má za sebou odohrané prvé kolo základnej časti v druhej najvyššej hokejovej súťaži Slovenska a to hneď víťazstvo 6:3 na ľade HC Dynamax 96 Nitra.

 

KADETI (9.ročník):

Levické hokejové mužstvo kadetov pod vedením trénerskej dvojice Michal Dávid – Patrik Bačkor má za sebou premiéru v novom ročníku ligy kadetov, ktorá je rozdelená na štyri základné skupiny podľa regiónov. Naši kadeti odohrajú základnú časť v skupine stredozápad a v prvom kole sa stretli s Prievidzou, ktorej na domácom ľade podľahli 1:6. V základnej časti mužstvo odohrá 14.kôl / 1x doma a 1x vonku postupne s MŠHK Prievidza, HK 95 Považská Bystrica, MsHKM Žilina, HK DUKLA Trenčín, MŠK Púchov, HC Topoľčany a MHA Martin.

 

Starší žiaci (7.+8.ročník):

Levické hokejové mužstvo starších žiakov 8.ročník pod vedením trénera Júliusa Beňuša má za sebou úspešný vstup do novej sezóny, keď na súperovom ľade v Topoľčanoch zvládli zápas a zvíťazili 8:2. V základnej časti mužstvo odohrá 14.kôl / 1x doma a 1x vonku postupne s HC Topoľčany, HK Iskra Partizánske, HK Havrani Piešťany, HK DUKLA Trenčín, MHC Nové Zámky a MMHK Nitra.

Levické hokejové mužstvo starších žiakov 7.ročník pod vedením trénera Tomáša Segíňa má za sebou prvé kolo základnej časti. V úvodnom zápase v Topoľčanoch si pripísali prehru 3:0.

 

Mladší žiaci (5.+6.ročník):

Levické hokejové mužstvo mladších žiakov 6.ročník a 5.ročník bude v sezóne 2018/2019 vedené pod taktovkou trénerskej dvojice Jozef GuťanJúlius Beňuš.  Táto liga je rozdelená na štyri regióny (stred, západ A a B, východ). Naši mladší žiaci odohrajú základnú regionálnu časť – v skupine západ B a to postupne v štrnástich kolách so súpermi HC Topoľčany, HK Iskra Partizánske, HK Havrani Piešťany, HK DUKLA Trenčín, MHC Nové Zámky a MMHK Nitra a u piatakov aj s družstvom HK Nové Mesto nad Váhom. Stretnutia sa riadia podľa smernice SZĽH.

 

V rámci novej súťažnej sezóny mladší a starší žiaci odohrajú aj vložené zápasy v súťaži o pohár Jozefa Gubalu najmä z družstvami 7.ŠHT a 5.ŠHT, pričom však môžu doplniť družstvo hráčmi príslušnej vekovej kategórie, prípadne mladšími hráčmi s ostaršením.

 

Hokejová prípravka 4HP (4.ročník):

Levické hokejové družstvo štvrtáckej športovej hokejovej prípravky (4HP) pod vedením trénera Michala Dávida a Patrika Bačkora hrá výlučne v sezóne 2018/2019 minihokej turnajovým spôsobom SZĽH.

 

Hokejová prípravka 3HP (3.ročník):

Levické hokejové družstvo tretiackej športovej hokejovej prípravky (3HP) pod vedením trénera Tomáša Segíňa a Ivana Káčera hrá výlučne v sezóne 2018/2019 minihokej turnajovým spôsobom SZĽH.

Hokejová prípravka 0,1,2HP (1.+2.ročník): Levické hokejové družstvo našej najmladšej športovej hokejovej prípravky (1,2HP) majú pod palcom skúsený tréneri, ktorý pôsobili či už ako hráči, alebo tréneri v rôznych domácich a zahraničných ligách.  Mená trénerov ako Marcel Ozimák či Daniel Socha netreba zvlášť predstavovať. Dopĺňať ich budú v novej sezóne nie menej známe mená levického hokeja ako Tomáš Segíň, Ivan Schwarz či Patrik Bačkor. V tejto vekovej kategórie sa naši najmladší učia základy hokejovej školy a korčuľovania a teda skúsenosti budú mať od koho čerpať. 

 

Marian Moravčík – HK Levice

Žiaci HK Levice

Kadeti s prvým víťazstvom, Púchov obrali o dva body

Mladší a starší žiaci mali voľno

 

Levický kadeti v nedeľu zvíťazili na domácom ľade nad favorizovaným Púchovom 4:3 a pripísali si tak v aktuálnej sezóne prvé dva body do tabuľky divízie stredozápad a odrazili sa od dna tejto divízie.

 

Liga kadetov U15  – 5.kolo

HK Levice – MŠK Púchov 4:3 (3:2, 1:0, 0:1)

Úvodné minúty zápasu patrili domácim čo aj využili a v 1.minúte strelili otvárací gól zápasu autorom ktorého bol Samuel DRAPÁK po krásnom prieniku a za asistencie Samuela PACALU a Jozefa SLÁDEČEKA.  Hráči Púchova sa od úvodu tlačili pred nášho domáceho brankára GRIESBACHA, aktivita hostí sa stupňovala z čoho pramenil vyrovnávajúci gól na 1:1 v 7.minúte. Levický kadeti sa nenechali otráviť inkasovaným gólom a už o 74sekúnd zvyšoval na 2:1 Martin KASALA. Púchov síce sa znova dotiahol a v 10minúte vyrovnával na 2:2.

Napriek tomu iskierku nádeje v prvej tretine na konečný úspech vykresal v 16.minúte Martin KASALA, ktorý po obkrúžení bránky hostí nemilosrdne prestrelil hosťujúceho golmana Tomáša IŽVOLDA.

V druhej tretine nám výborne vyšla 31.minúta, keď po predošlých dvoch domácich vylúčeniach zvyšoval vedenie na 4:2 opäť Martin KASALA.

Tretia tretina sa niesla v nervóznom duchu, vylučovalo sa na jednej aj druhej strane. Hostia v závere tretiny využili ponúknutú presilovku v hre o jedného hráča znižovali v 56.minúte na 4:3. Hostia sa naďalej tlačili pred domáceho brankára a aj napriek ich snahe pri záverečnej powerplay sa domáce mužstvo Levických kadetov ubránilo a zaslúžene zvíťazilo.

 

Michal Dávid (tréner HK Levice - kadeti): „Vedeli sme kto je v tomto stretnutí favoritom. Hráči týmto víťazstvom nabrali potrebné sebavedomie do ďalších zápasov. Konečne sa nám podarilo premieňať príležitosti nakoľko niekoľko posledných zápasov sme sa s koncovkou trápili. Verím a opakujem, že dnešný zápas nám do ďalších bojov dodá sebavedomie. Hráčov chcem pochváliť za bojovnosť i snahu počas zápasu. Istý rešpekt tu je potrebný, samozrejme chceme, aby sa hráči nebáli.“

 

Góly za HK Levice: 1. Drapák (Pacala, Sládeček), 8. Kasala (Ordogh), 16. Kasala (Schwarz), 31. Kasala (Sládeček)

 

HK Levice: Griesbach, Grobař – Pacala, Šucha, Sládeček, Ešek, Drapák – Doboš, Schwarz, Farkaš, Dvorák, Moravčík F. - Príbela, Ordogh, Kasala, Horváth

 

Nasledujúci zápas kadetov: HC Topoľčany – HK Levice (14.10.2018) 6.kolo, Liga kadetov

 

Zdroj: Marián Moravčík

3+4HP HK Levice

Víťazom LEV CUPu 2018 všetky zúčastnené tímy

LEV CUP 2018 – 6.10.2018

 

Účastníci: 4HP - HK Levice, HC Zlaté Moravce, HK Nové Zámky, HO Hamikovo

                   3HP – HK Levice žltí, HK Nové Zámky, HK Levice zelení, HK Trnava

 

V sobotu 6. októbra 2018 sa na zimnom štadióne v Leviciach konal LEV CUP 2018 - prvý zo série turnajov tretiackych a štvrtáckych hokejových prípraviek - 3+4HP organizovaných pod záštitou SZĽH.  Turnaja sa zúčastnilo spolu osem družstiev. Okrem domácich troch družstiev Levičanov sa na turnaji predstavili aj družstvá z Nových Zámkov, Trnavy, Hamikova a Zlatých Moraviec a  víťazom boli všetky družstvá!

Minihokej je špecifická aktivita v ľadovom hokeji vo vekovej kategórii prípraviek, ktorá sa riadi osobitnými pravidlami schválenými SZĽH.

Cennejšie ako medaily z tohto turnaja sú skúsenosti v ťažkej konfrontácii. Dievčatá a chlapci predviedli neskutočne krásny kombinačný hokej a bojovali v každom zápase. Iba hráči, ktorí sa pripravujú zvládnuť víťazstvo aj prehru a sú pripravení na všetko majú šancu byť dlhodobo úspešní. A naši tretiaci a štvrtáci takýmto tímom jednoznačne sú! Hráči prežili peknú sobotu plnú emócií, tak ako aj ich rodičia a tento fakt nech je najväčšou satisfakciou pre všetkých zúčastnených.

 

Michal Dávid, tréner HK Levice: „Chcem pochváliť všetkých chlapcov, ktorí sa zúčastnili turnaja. Odohrali ho s radosťou a ukázali, že sa vedia baviť hokejom, a keď je to potrebné aj zabojovať. Aj keď sa nehralo o víťazstvo hráči nepodcenili žiadneho zo súperov, hrali kombinačný hokej a v každom zápase sa snažili až do konca. Naši chlapci ukázali čo v nich je a svoj potenciál sa snažili využiť na maximum. Zistili, že keď sa niečo robí s radosťou a nasadením, úspech nemusí byť ďaleko. Chcem im za predvedené výkony poďakovať, lebo som si turnaj užíval s nimi,“ zhodnotil účinkovanie svojich zverencov Michal Dávid a ďalej dodal: „Touto cestou by som sa chcel poďakovať aj všetkým rodičom za pozitívny prístup k turnaju a podporu svojich detí športe zvanom hokej.“

 

HK Levice reprezentovali:

Tím 4HP: Havran, Doboš, Záhorský, Ižold, Nedorolík, Urge, Sava, Torda, Hraško, Ižoldová

Tím 3HP zelení: Klein, Ráček, Martinkovič, Krajčír, Hlinčík, Lajčín, Caban

Tím 3HP žltí: Valach, Šmikniar, Čižmár, Kisela, Faško, Moravčík, Ševčík

 

Zdroj: Marián Moravčík

Foto: Marián Moravčík

 
 

Novinky

Kontakt

  • Základná škola Pri Podlužianke 6, Levice
    Pri Podlužianke 6, 93401 Levice
  • sekretariát: 036/ 6305 261

    školská jedáleň: 036/ 6312 692

    fax: 036/ 6305 261

Fotogaléria